BMW Group и Tata Technologies ще създадат съвместно предприятие за разработване на автомобилен софтуер за германския производител на луксозни автомобили, съобщи във вторник индийската компания за инженерни услуги, цитирана от Ройтерс.
Индия е център за разработка на софтуер за световни автомобилни производители и производители на авточасти, включително Volvo и Magna International, като същевременно страната се радва на нарастващи инвестиции от компании, включително Toyota Motor и Mercedes Benz, за увеличаване на производството.
Предприятието BMW-Tata Technologies, първото партньорство между двете компании, ще разработи автомобилен софтуер за автономни шофиране, наред с други функции, изтъква Tata, без да разкрива никакви финансови подробности за споразумението.
BMW Group и Tata Technologies ще притежават по 50% дял в новосъздадената компания.
Германската група разполага със завод в южния индийски град Ченай и се снабдява с двигатели на местно ниво чрез Force Motors, докато TVS Motor ѝ помага за производството на мотоциклети.
Съвместното предприятие ще работи в Ченай, Бенгалуру и Пуна и ще започне работа със 100 служители, изтъква Tata Technologies.
Tata Technologies, подразделение на най-големия производител на автомобили в Индия по приходи Tata Motors, предоставя инженерни и технологични услуги на автомобилни, авиационни и други фирми, включително Honda, Ford и Airbus.
Компанията стана публична през ноември миналата година, превръщайки се в първата компания от Tata Group, която реализира първично публично предлагане от почти две десетилетия. Акциите ѝ са поскъпнали повече от два пъти спрямо цената от първичното публично предлагане.
В началото на март стана ясно, че Tata Motors планира да раздели бизнеса си в две отделни компании – една за леки коли и една за товарни автомобили.
Предложението за разделяне ще бъде представено за одобрение през следващите месеци и ще бъде подложено на всички необходими одобрения от акционери, кредитори и регулаторни органи, като това може да отнеме 12-15 месеца, се посочва в информация от компанията към фондовата борса.
Бизнесът, свързан с товарни автомобили и свързаните с него инвестиции, ще бъде отделен в едно предприятие, докато второто ще включва леките коли, електрическите автомобили, Jaguar Land Rover и свързаните с тях инвестиции.


Къде са най-опасните пътни отсечки във Варна
Унгарската МОЛ иска да купи чуждестранните активи на "Лукойл"
Защо плащаме скъпо за храна с неясен произход?
Освен че няма риба, намаляват и рибарите
Наша съседка е най-доброто място за пенсиониране
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Мозъчни интерфейси и метавселени – докъде стига бъдещето на игрите?
Hensold: Пазарите са водени от настроението
Hensold очаква до 10-15г военните разходи да продължат
Hensold подкрепя някои доставчици на автопроизводителите в Германия
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Японски компании съдят администрацията на Тръмп заради митата
Bosch и Maserati ще спасяват ДВГ с водород
Османската династия ще съди турчин, живеещ в САЩ, представящ се за османски принц
3 зодии с шанс за изненадващи парични постъпления около пълнолунието на 4 декември
Аманда Сейфрид на 40 - актрисата блесна до Сидни Суини на червения килим
Суперхрани, които са бюджетни
Тайланд разреши алкохола от 14 до 17 часа