След безмилостната атака на "Хамас" през изминалия уикенд броят на жертвите в Израел и Газа продължава да се увеличава. Все още терористичната групировка държи заложници.
"Трябва ни морална подкрепа, трябва светът да разбере каква сериозна трагедия ни сполетя. Преди два дни нашият президент каза, че инцидентите от миналата събота са били най-сериозните за еврейската нация след Холокоста. Ще се бием с "Хамас", докато го унищожим. Атакуваме всяко място, за което знаем, че има терористична дейност", заяви пред Bulgaria ON AIR посланикът на Израел у нас н. пр. Йоси Леви-Сфари.
Той разказа за ужасяващото лице на атаката на "Хамас": „В едно от селата в Израел живееха 1000 души - над 100 от тях бяха изклани… Те убиват бебета, убиват деца, жени, те изнасилват и вземат заложници. Взеха 82-годишна за заложник. Оцеляла е от Холокоста, на инвалиден стол е. Настояваме за освобождаване на заложниците. Ако трябва, ще ги освободим с военна сила".
Н. пр. Йоси Леви-Сфари подчерта, че подкрепата за Израел е подкрепа за доброто, а страната му има военна подкрепа от САЩ.
"Вчера президентът на САЩ направи много ясно изявление в подкрепа на Израел и даде да се разбере, че всичкото военно оборудване, което ни трябва, ще ни бъде изпратено. Трябва ни пълна легитимност на задължението на Израел да защити гражданите ни и да се бие срещу "Хамас", каза още посланикът на Израел у нас.
"Подобни терористични организации ще бъдат напълно унищожени. Ще бъде много дълга война, няма да приключи за ден-два“, каза посланикът. И отбеляза, че основният фронт е южният и в Израел се надяват, че никой няма да сбърка да отвори още един фронт на север - Ливан или Сирия. "Ние няма да сме сами. Ако има атака от север, на нея ще се отговори много твърдо", предупреди посланикът на Израел и добави, че "Хамас" е подкрепяна от Иран за атаките.
"Иран е заплаха за мира в света. Войната в Близкия изток е пред прага на Европа. Иран не е заплаха само за Израел", алармира посланик Сфари.
"Не водим война срещу палестинските цивилни, хиляди от тях работят в Израел. Работят в същите села, които завладяха и където убиваха. Свидетели сме, че има пълна подкрепа на цивилните към действията на "Хамас" в Газа. Унижават и бият заложниците, гаврят се с телата. Заложниците не са само израелци. Терористите се крият зад цивилното население, което използват като човешки щит", обясни посланикът на Израел.
"В събота имаше фестивал на мира, а те атакуваха. Ние не сме предизвикали тази атака. Ще се бием, защото нямаме други алтернативи. Българското правителство ни предложи 91 израелски туристи да пътуват до Израел с български самолет - прекрасен жест", посочи гостът.
По думите му през годините палестинците са получили финансова помощ от всяка друга нация в света, повече от тази в Европа след Втората световна война. А част от тази помощ е използвана за образование в омраза - че израелците трябва да бъдат убивани.


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Как правилно да четем етикетите на храните?
Зоуи Салдана го направи: Вече е най-касовата актриса в света ВИДЕО
Какво ви очаква в любовта тази седмица?
Откриха над 140 кг наркотик в камион на ГКПП Капъкуле, влязъл от България
България може да въведе дигиталния портфейл до края на 2026 г.
преди 2 години Милите тpoлове ушаанки, станаха чаалми :) Лузърите са си лузъри завинаги. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Пак ли тpoлът копейник е цъкал минусите през прокси? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Най-голямият бенефициент от всички войни е САЩ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: Tikva007 правилно, но защо не довърши като назовеш архитектите ... путин, си и един брадат иранец.. :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години *Посланикът на Израел у нас: Войната e пред прага на Европа, ще бъде дълга* - Дали от разсеяност, или от еврейски егоцентризъм, но негово превъзходителство е пропуснал дребния факт, че войната вече 18 месеца е в Европа и отнесе стотици хиляди животи. И случайното, или закономерно съвпадение на същите архитекти-създатели на основните причини за тези войни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години "Ще се бием с "Хамас", докато го унищожим" Че ще се биете, ще се биете. Страната ви е създадена с войни. Дали ще ги унищожите е друга работа. Не бих заложил на вас. Рано или късно арабите ще ви намерят цаката. отговор Сигнализирай за неуместен коментар