Американските индекси завършиха търговията в понеделник на зелено, подкрепени от Tesla, докато инвеститорите се подготвят за една седмица, изпълнена с корпоративни отчети и среща на Федералния резерв, пише CNBC.
Широкият индекс S&P 500 нарасна с 0,32% до 5116,17 пункта, докато технологичният Nasdaq Composite прибави 0,35% до 15 983,08 пункта. Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се повиши със 146,43 пункта, или 0,38%, приключвайки деня на ниво от 38 386,09 пункта.
Цената на акциите на Tesla се повиши с повече от 15%, давайки тласък на пазара, след като компанията се справи с ключова трудност в Китай, свързана с технологията за автономно шофиране. Стойността на книжата на Apple нарасна с около 2,5 на сто, благодарение на факта, че Bernstein повиши целевата си прогноза за акциите на гиганта. Тези ръстове до известна степен бяха приглушени, тъй като други технологични гиганти като Microsoft, Alphabet и Meta приключиха сесията с понижения.
Domino’s Pizza записа над 5% ръст на борсата, след като отчете финансови резултати, които надминаха очакванията на анализаторите. Apple, McDonald’s, Coca-Cola и Amazon са сред големите компании, които трябва да представят финансовите си отчети тази седмица.
Тези данни ще са част от това, което се оформя като силен сезон на отчетите. От над 46% от листнатите фирми в S&P 500, които са обявили резултатите си, около 4 на всеки 5 са надминали очакванията, според FactSet.
Въпреки днешния си ръст, Dow е напът да завърши април с над 3,5% понижение. S&P 500 и Nasdaq Composite пък се насочват към финала на месеца с по над 2% на червено.
„Просто сме в тази фаза на отдръпване“, твърди Лари Тентарели, главен технически стратег в Blue Chip Daily Trend Report. „Но смятам, че ще бъде само такова – отдръпване. Не мисля, че ще е промяна в тенденцията“.
Федералният резерв на САЩ ще обяви най-новото си решение за лихвите в сряда. Въпреки че до голяма степен се очаква централната банка да запази лихвените проценти непроменени, инвеститорите внимателно ще следят пресконференцията, която председателят на Фед Джером Пауъл ще даде след срещата.


Сашо Андреев и Ивелина Шенкова спечелиха „Златен пояс“ за най-добър спортист за 2025 г.
Над 12 000 именици във Варна празнуват на Никулден
Недоволството продължава: Очакват се нови блокади по границата с Гърция
Евакуацията невъзможна! Лошото време държи в капан екипажа на танкера, заседнал край Ахтопол
Среднощни сметки: МФ публикува новия проектобюджет в полунощ
Новата стратегия за сигурност на Тръмп атакува съюзниците, а не враговете на САЩ
Край на кеша? Как дигитализацията ще промени плащанията в Европа
ChatGPT държи лидерството пред Google Gemini
Европа е изправена пред най-трудния момент в опитите си да избегне разрив със САЩ
Украйна и САЩ с „рамково споразумение“, но преговорите продължават
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Наводнени булеварди в Пловдив, свлачище на пътя Асеновград-Смолян
Вижте резултатите от официалния кантар на SENSHI 29
Николай Денков за счупеното доверие: Този начин на управление трябва да бъде наказан
Бурното море не позволява евакуация на екипажа на заседналия танкер край Ахтопол
Сашо Андреев и Ивелина Шенкова спечелиха „Златен пояс“ за най-добър спортист за 2025 г.