Първоначалните молби за помощи при безработица в САЩ отчетоха лек спад през миналата седмица, а броят на хората, получаващи обезщетения от по-дълго време, нарасна, загатвайки, че възстановяването на трудовия пазар ще е бавно и продължително.
Все пак нивото на безработица е изоставащ индикатор на икономическото развитие и поради това, въпреки че икономистите очакват БВП на САЩ да спре да пада и дори да отчете ръст, броят на безработните се очаква да продължи да се покачва.
От друга страна бавното възстановяване на трудовия пазар предполага и бавно увеличение на потреблението, което представлява 70% от американската икономика.
Новопостъпилите молби за обезщетения в случай на безработица намаляха през миналата седмица до 570 хил. от 574 хил. за седмицата до 21 август. Очакванията на икономистите бяха показателят да възлезе на 560 хил. нови молби.
В същото време броят на хората в САЩ, които продължават да получават обезщетения при безработица, достигна 6,23 млн., като увеличението за седмицата е с 92 хил. Очакванията на Wall Street бяха за 6,13 млн. души, получаващи обезщетения за по-дълъг период от време.
В петък трудовото министерство на САЩ ще разпространи доклад за нивото на безработица през август. Средните очаквания на икономистите са за ниво на безработица от 9,5% при безработица от 9,4% през юли.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Акциите падат, доходността на облигациите се покачва заради инфлационни заплахи
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро