Нивото на безработица в Испания премина символичната граница от 20% за първото тримесечие на 2010 г. и възлиза на 20,05 на сто от икономически активното население. Това показват обявени в петък данни на статистическия институт в страната, цитирани от АФП.
Броят на хората без работа възлиза на 4,612 млн., което е с 286 хил. души повече спрямо предходното тримесечие и с 602 хил. в сравнение с първите три месеца на 2009 г.
Безработицата в страната се увеличава непрекъснато от третото тримесечие на 2007 г., когато нивото беше 7,95 на сто.
Последният път, когато равнището на безработица в Испания беше над 20%, беше през четвъртото тримесечие на 1997 г. (20,11%).
Изнесените днес официални данни потвърждават публикуваната погрешка информация на сайта на статистическия институт в началото на седмицата.
Според управляващата социалистическа партия безработицата е достигнала най-високото си ниво през първото тримесечие и оттук нататък ще следва понижение.


87 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие
Виц на деня - 22 юни
Хороскоп за 23 юни 2026
Мачовете по ТВ днес (22 юни)
Без ток във Варна на 22 юни 2026
Първо Luce, после друго: Ferrari опитва да реши проблема с първия си EV модел
Кризата с работните места заради AI, за която никой не говори
Европа се опитва да разхлаби хватката на американските платежни системи
Киър Стармър се очаква да обяви оставката си до дни
Петролът пада, акциите в Азия поскъпват на фона на преговорите САЩ-Иран
Пазарът на автомобили на ток попадна в парадокс
Малките сервизи в Европа се вдигат на бунт срещу производителите
Как да предпазим двигателя от прегряване в жегите
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Загиналата жена в Пирин - с много опит и добра екипировка, кучето й насочило спасителите
Земетресение с магнитуд 4,2 е регистрирано в Гърция
Когато „консервативен“ е най-добрият комплимент за храната
92% от израелците смятат Иран за победител във войната
Мазут оцапа плажове у нас, замърсяването е от стар разлив извън наши води