Американската фармацевтична група Merck отчете нетна печалба в размер на 298,8 млн. долара за първото тримесечие. Това представлява спад от близо 80% спрямо съответния период на миналата година, съобщава АФП, като допълва, че все пак резултатът се е оказал по-висок от средните очаквания на пазара.
Според компанията печалбата за първите три месеца на 2010 г. е намаляла в резултат на закупуването на лабораториите Schering-Plough – сделка, която беше обявена през март 2009 и приключена през ноември.
От Merck допълват, че влияние върху резултата са оказали и по-слабите продажби на лекарствата за понижаване на кръвното налягане Cozaar и Hyzaar.
Печалбата на акция за тримесечието се равнява на 83 цента в сравнение с очаквания на пазарните анализатори за 75 цента на брой. Продажбите възлизат на 11,4 млрд. долара спрямо 5,39 млрд. долара за първото тримесечие на 2009 г. Тук роля е оказало присъединяването към групата на Schering-Plough.
За цялата 2010 г. Merck прогнозира печалба на акция в границите на 3,27-3,41 долара. Средните очаквания на експертите са за 3,40 долара на брой.


87 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие
Виц на деня - 22 юни
Хороскоп за 23 юни 2026
Мачовете по ТВ днес (22 юни)
Без ток във Варна на 22 юни 2026
Първо Luce, после друго: Ferrari опитва да реши проблема с първия си EV модел
Кризата с работните места заради AI, за която никой не говори
Европа се опитва да разхлаби хватката на американските платежни системи
Киър Стармър се очаква да обяви оставката си до дни
Петролът пада, акциите в Азия поскъпват на фона на преговорите САЩ-Иран
Пазарът на автомобили на ток попадна в парадокс
Малките сервизи в Европа се вдигат на бунт срещу производителите
Как да предпазим двигателя от прегряване в жегите
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Загиналата жена в Пирин - с много опит и добра екипировка, кучето й насочило спасителите
Земетресение с магнитуд 4,2 е регистрирано в Гърция
Когато „консервативен“ е най-добрият комплимент за храната
92% от израелците смятат Иран за победител във войната
Мазут оцапа плажове у нас, замърсяването е от стар разлив извън наши води