Бюджетната процедура е в стартова готовност. Министерството на финансите започва разговори по ресори, за да представи в края на ноември пред парламента сметката на държавата за следващата година.
"Малко е рано да се каже какво ще стане все още. Няма да има изненади, няма да е по-различен бюджетът догодина. Нямам против да се учеличават заплати, но при учителите няма да има разлика във възнаграждението според това как си вършиш работата. Докато има "даване на калпак", истинска реформа не може да има", убеден е икономистът Владимир Каролев, който коментира в ефира на Bulgaria ON AIR какви промени могат да се направят в Бюджет 2020.
Според финансиста Кольо Парамов България е „твърде бедна страна, за да оценяваме заплатата на хората по приноса, защото тогава трябва да се отделят повече пари. "Изграждането на бюджета е сериозна работа, не трябва да се бърза. В много сложна комбинация от очаквания сме. Вероятно ще търсим някакъв ход за чакалнята на еврозоната догодина", прогнозира той.
По думите на Каролев парите в един бюджет никога не стигат и няма финансов министър по света, който да бъде обичан от хората. "Бившите министри на здравеопазването дадоха лицензи на близо 400 частни лаборатории. Ако това бяха пари, насочени в общинските болници, разликата щеше да е голяма", смята Парамов.
Каролев потвърди, че министърът на здравеопазването Кирил Ананиев е прав, че публичните средства са дошли от наши данъци. “Проблем е, че има частни болници, които взимат едни пари, без да вършат нужната работа, посочи той. – Регионален национализъм също има – не е нужно всяко малко градче да има болница. Естествено, трябва да се провери град по град.”
Икономистът напомни, че вчера Манфред Вебер, лидерът на групата на ЕНП в Европарламента, е написал остро писмо относно избора на Volkswagen за Турция. “Няма да се учудя, ако започне някаква проверка по случая", заяви Каролев.
Вижте целия разговор във видео материала на Bulgaria ON AIR.


Аварии оставят без вода стотици варненци
Европа бележи ръст на случаите на западнонилска треска
Фестивал на етносите завладява Варна днес и утре
30 души са пострадали при катастрофи у нас за последните 24 часа
Нивото на Дунав продължава да спада
AI бумът на печалбите започва - дори при сметосъбиращи компании
ОАЕ искат да залеят света с петрол и газ след излизането си от ОПЕК
Западът отново е напът да провали успехите на Украйна
Испания въведе граничен контрол за Италия, спорът за миграцията се засилва
OpenAI спира част от работата по новия си модел поради опасения за сигурността
Новата платформа на Honda ще се прави от индийци
Опасно ли е да се оставя дизел да работи на място
По-бързи от Ferrari и по-престижни от Rolls-Royce - легендарните коли от Испания
Toyota Land Cruiser на 999 999 километра търси нов собственик
Защо новите коли остават по-хладни в жегата
Национален позор: Тръмп за съдебното решение за спиране строителството на балната зала в Белия дом
Адвокат за убийството на Георги: Не съм виждал подобна жестокост и садизъм от непълнолетни, случаят е безпрецедентен
Тежка катастрофа в Бразилия с автобус, камион и два автомобила взе пет жертви
Руски удари убиха трима души, сред тях дете, в покрайнините на Киев
Министър Абровски: Вносът на слънчоглед от Украйна ще се контролира
преди 6 години Българската централната банка неправилно емитира лева е съществената причина за възникване на актуални български щети.С фаталната банкова грешка, българският държавен бюджет колкото по-добре се изпълнява, толкова по-много са щетите за българите.При запазването на грешката, българската централна банка чрез неправилно емитиране на пари увеличава българските щети. Подсигурява се политическия провал на премиера Бойко Борисов.Устойчивият просперитет на България е възможен, когато българската централна банка осъществява правилно емитиране на лева. отговор Сигнализирай за неуместен коментар