Разходите за покриване на щетите от природни бедствия са достигнали максимум през 2017 година. Това сочи проучване на швейцарския презастраховател Swiss Re. Първоначалните оценки на компанията бяха по-ниски, отбелязва БТА, позовавайки се на France Press.
През миналата година икономическите загуби, предизвикани от природни бедствия и инциденти, причинени от човек - пожари или промишлени аварии - са се повишили до 337 млрд. долара (273 млрд. евро), отчете Swiss Re в проучването си.
Загубите, покрити от застрахователите след бедствията, се равняват на 144 млрд. долара. С тези данни 2017-а е годината, в която са регистрирани най-много разходи до този момент, според Swiss Re. Компанията прави това проучване от 50 години.
През декември швейцарската компания обяви предварителна оценка, в която отчете икономически загуби за 306 млрд. долара и разходи за застрахователите от 136 млрд. долара, но още тогава уточни, че тези цифри ще бъдат актуализирани заради мащаба на щетите, свързани преди всичко с ураганите.
Трите урагана - Харви, Ирма и Мария, които връхлетяха Карибите и югоизточното крайбрежие на САЩ, предизвикаха загуби за 217 млрд. долара и 92 млрд.разходи за застрахователите. Така 2017-а се превърна във втората най-скъпоструваща година за тях след щетите, нанесени от ураганите Катрина, Рита и Уилма през 2005 година.
Разходите, причинени от пожари, достигнаха рекордни стойности за застрахователите. Те покриха 14 млрд.долара от искания за обезщетение заради огнените стихии, които бушуваха в Калифорния, но и в Канада и Португалия.
2017 година беше белязана от многобройни природни бедствия, сред които урагани и пожари, към които се добавиха циклонът Деби в Австралия и земетресенията в Мексико.


От 1 август: Вдигат доходния праг за получаване на детски надбавки
Изтича старият петгодишен договор за сметопочистването на Варна
Президентката на Словения критикува косвено българското блокиране на РСМ
Български туристи преживяха напрегнати моменти край Лефкада
Мъртъв делфин е забелязан на плаж Шабла
Британското „поколение от спалнята“ е цъкаща бомба
Сривът на един крипто токен показва мащаба на заплахата от AI хакерство
AI моделите не могат да имат съзнание в днешния си вид
Неяснотата около търговското споразумение USMCA е вредна
250 години по-късно американската мечта продължава да е жива
Германец остана без книжка заради пускането на климатик
С каква кола се придвижва Лео Меси на световното
Как работи новата ръчна скоростна кутия на Ferrari
Изкуственият интелект предизвика нова криза в автомобилната индустрия
Кризата във Volkswagen реши проблем с дизела
Трагедия край Ахтопол: 62-годишен мъж загина в морето
Рецептата Dnes: Баница с майонеза
Източният фланг на НАТО се готви за отбрана срещу Русия – със или без САЩ
Един млрд. долара от ЕС за 100 ракети Patriot: какво обяви Украйна
Инцидент на "Тракия": Автомобил се вряза в крайпътно заведение