Голямото предлагане на офиси под наем в столицата от последните месеци постави наемателите в изгодна позиция, от която могат да договарят условия, несравними с тези отпреди кризата, сочат наблюдения на консултанти в сектора на бизнес имотите. От Forton посочват няколко сделки за пример за съживлението в сектора.
През месец май новата марка blizoo е наела офис площи в сграда на бул. „Никола Габровски“ в района на Студентски град и Дианабад, казва Владислав Кайзеров, мениджър „Офис площи“ в компанията. blizoo е новото име на слетите компании КейбълТЕЛ и Евроком, които бяха закупени от европейския фонд за дялово инвестиране EQT V.
Сградата, която кабелният оператор ще обитава от юли тази година, е със застроена площ малко над 3500 кв.м и има 6 надземни нива и 2 подземни нива с паркоместа.
Кайзеров изразява очаквания и други компании да пристъпят към преместване в рамките на следващите месеци.
През изминалия месец нов договор за наем е бил сключен и в София Еърпорт Център, съобщават още от Forton. Логистичната компания Буллог е наела около 2 хил. кв. м логистични и офис площи.
„Буллог започна ново стратегическо партньорство с OMV, което породи нужда от нови висококачествени логистични и офис площи”, коментира Александър Танев, мениджър „Логистични“ площи в консултантската компания.
Сключените сделки са част от наблюдаваните сигнали през последните месеци за стабилизиране на пазара, посочват консултантите. Понижението на наемните нива през последната година е средно с около 19% при офисите и 25% при индустриалните площи, сочат данни на компанията.


Във Варна актьорът Филип Буков показа колко лесно, безопасно и човешко е да дариш кръв
Найденов: Станахме свидетели на кадрови назначения и решения, които не се базират на закона
Виц на деня - 05 юли
Бойко Борисов честити професионалния празник на МВР
Скъпа реколта при добри добиви: Зърнопроизводителите жънат повече, но печелят по-малко
"Алтернатива за Германия" преизбра лидерите си в демонстрация на единство
Последният бюджет на Макрон вещае още политически хаос във Франция
Страховете от пренасищане на петролния пазар се възраждат
Вашингтонският монумент разказва 250г история
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Кризата във Volkswagen реши проблем с дизела
Британец си купи къща за 58 000 евро, колите в нея са за над 1 милион
Как Bora преобърна историята на Maserati
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Череши останаха по дърветата в Кюстендилско заради ниски изкупни цени
Родители и тийнейджъри: 5 начина да оцелеете през лятната ваканция
Костадинов: Народът невинаги е прав
Биков за Демерджиев: Един министър на МВР трябва да говори с факти
Жена оцеля по чудо, след като дърво се стовари върху автомобила ѝ