Собственикът на British Airways – IAG, стартира новата си трансатлантическа нискотарифна авиолиния – Level, като първият полет ще бъде от Барселона до Лос Анджелис в четвъртък, съобщава ВВС.
През следващите три седмици Level ще осъществи полети от испанския град до Сан Франциско, Буенос Айрес и Пунта Кана в Доминиканската република.
Билетите започват от 99 паунда в едната посока и бяха пуснати през март.
Компанията майка IAG, която притежава Iberia, British Airways (BA), Aer Ingus и Vueling, заяви, че е продала 100 хил. билета през първия месец.
British Airways в момента се намира в трудна ситуация, след като унищожителен компютърен срив остави по летищата 75 хил. пътници през уикенда.
Критиците казват, че ВА непрекъснато съкращава разходите, за да се справи с конкуренцията от нискотарифните авиолинии. ВА отрича това да е причина за компютърните проблеми, заявявайки, че причината е в електрозахранването.
Собственикът IAG Group обаче сега насочва надеждите си към новата авиолиния, за да ѝ помогне да се конкурира с все по-агресивния трансатлантически пазар.
Ценовата структура на Level е разделена на шест вида тарифи. Най-евтиният вариант включва само ръчен багаж.
Най-скъпият вариант е Flexible Premium Economy, който предлага топло ястие, два чекирани багажа и избор на място в самолета. Достъпна е и WiFi връзка, чиято цена започва от 8,99 евро.
Компанията започва с полет и екипаж на Iberia и ще създаде до 250 нови работни места в Барселона.
Главният изпълнителен директор Уили Уолш заяви: „Това е само началото. През лятото на 2018 г. ще имаме повече самолети и ще оперираме до повече дестинации от Барселона. Планираме и разширяване на дейността на Level към други европейски градове“.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението