Несъмнено събитието на седмицата е заседанието на Федералния резерв на САЩ, който се очаква да увеличи лихвените проценти от исторически ниските им нива.
В понеделник, 14 декември, Евростат публикува месечни данни за индустриалното производство в еврозоната.
По-късно президентът на ЕЦБ Марио Драги ще има реч, а Австралийската централна банка ще публикува стенограма от последното си заседание.
Във вторник, 15 декември, Швейцария ще публикува данни за производствените цени, а Великобритания – за инфлацията, както и за ръста на потребителските цени.
Германия ще публикува индекса ZEW за бизнес климата, а Евростат – данни за безработицата в еврозоната.
Властите в САЩ ще обявят инфлацията на месечна база.
В сряда, 16 декември, приключва двудневното заседание на Фед и банкерите ще обявят дали ще вдигнат лихвените проценти от исторически ниските им нива, каквито са пазарните очаквания.
Частната изследователска компания Markit публикува индексите за активността в производството и услугите в еврозоната и обявява отделни данни за същите показатели във Франция и Германия.
Япония публикува данни за търговския баланс, а Нова Зеландия трябва да обяви ръста на БВП за третото тримесечие.
В четвъртък, 17 декември, Мюнхенският икономически институт Ifo публикува индекса си за бизнес климата в Германия.
Великобритания обявява месечни данни за продажбите на дребно.
Японската централна банка има заседание за паричната политика, а след това, в петък, 18 декември, управителят Харухико Курода ще има пресконференция.


Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
преди 10 години Ситуацията със сегашните държавни дългове е последица от сгрешена парична система.Ако не се допускаше тази грешка държавите нямаше да имат сегашни дългове. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Въпроса е rate hike или rate spike ще бъде :-).Май второто.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години NIRP :-). Negative Interest Rate Policy. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години http://graphics.wsj.com/fed-cycles/ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Yup: such as QE4 and NIRP, which are inevitable, but which the Fed wants to "hike" rates first just so it has the alibi to unleash even more easing. And now even Hilsenrath is warning that this is the endgame:Fed officials worry a great deal about the risk. The small gap between zero and where officials see rates going "might increase the frequency of episodes in which policy makers would not be able to reduce the federal-funds rate enough to promote a strong economic recovery...in the aftermath of negative shocks," they concluded at their October policy meeting, according to minutes of the meeting. In short, the age of unconventional monetary policy begun by the 2007-09 financial crisis might not be ending.Coming from Hilsenrath, it does not get any clearer than that. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Всеки си има глава да мисли, никой не го юрка да взема кредити насила. Както е взел и е харчил, така и после трябва да плаща. Лошото е, че младите започнаха много да се изучават че няма полза от спестявания, главно заради ниските лихви, и отделно се подлъгват по евтините кредити. Това изкривява в огромна степен цялата система. Засега не се вижда пряко, но резултатът ще е че когато младите позастареят още ще има да плащат някакви отдавна изхарчени кредити и няма да имат грам спестявания, и тогава ще стане страшно защото те самите изяждат бъдещето си, без дори да го осъзнават. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години То то ва е много хубаво, ама имаш ли представа колко народ и бизнеси ще изгърмят в световен мащаб ако лихвите станат дори 2-2,5%? Щото се набълбукаха с кредити и сега като трябва да плащат става страшно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Време е да тръгнем по пътя към нормализиране на положението и лихвите да започнат да се движат към целевите нива на инфлацията поне. Защото в момента и долара и еврото отдавна загубиха една от своите присъщи функции като пари, именно спестовната. Реално, с лихви по-ниски от инфлацията, нито еврото, нито долара имат нормална спестовна функция, което трупа дисбаланси. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години rate hike later this week! отговор Сигнализирай за неуместен коментар