Комисията за финансов надзор е потвърдила проспектите за допускане до търговия на Винъс АД и Би Джи Ай Груп АД, съобщи КФН.
Емисията на Винъс АД е в размер на 3 062 500 лв., разпределени в същия брой обикновени акции с номинална стойност от 1 лв. всяка.
Основната сфера на дейност на дружеството е свързана с покупко-продажба на недвижими имоти , отдаване под наем, предоставяне на всякакъв вид услуги, свързани с поддръжката и техническото обслужване на недвижими имоти.
„Винъс” АД е с едностепенна система на управление, като в СД влизат: Йоанис Бонакис – изпълнителен директор и председател на СД, Йоанис Сахинис – член на СД и Емануил Калайцакис - – член на СД. Акционери на дружеството са „Акинита” АД с 36,95% от капитала, Димитриос Полихронос с 34,40%, Ангелос Мойгариас с 11,02%, Йоанис Бонакис с 7,64% и Йоанис Сахинас с 6,37%.
Емисията на Би Джи Ай Груп АД е в размер на 9 млн. лв., разпределени в същия брой обикновени акции с номинална стойност от 1 лв. всяка.
Основната сфера на дейност на дружеството е свързана с покупко-продажба на недвижими имоти. Инвестиционните цели на дружеството са придобиване на недвижими имоти с цел последваща продажба и/или извличане на доходи от тях, строителство върху регулирани поземлени имоти.
Би Джи Ай Груп АД е с двустепенна система на управление, като изпълнителен директор и представляващ дружеството е Михаела Колева. Акционери на дружеството са: инвестиционен фонд от затворен тип „Инвестор” с 84% от капитала, инвестиционен фонд от затворен тип „Инвестор България и Румъния” с 15,998%, и Николай Майстер с 0,002%


Облачно време в цялата страна днес
От полицията във Варна отговориха на обвинения към КАТ
Предупреждават за опасности в планините
Огнеборците потушиха 47 пожара през последното денонощие
"Войната" по пътищата взе нови три жертви за денонощие
Тайландски удари с F-16 разклащат мирния план на Тръмп в Камбоджа
Петролът се стабилизира с фокус върху покупките от Индия и атаките на Украйна
OpenAI се превръща от спасител на фондовия пазар в бреме
Търговският излишък на Китай надхвърли $1 трилион след възстановяване на износа
От 2600% печалба до 86% унищожение: най-горещата крипто сделка се срина
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Как да използваме Google Maps без интернет
Repsol направи розово гориво за всички автомобили
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Доц. Ангел Кунчев: Грипът вече доминира над COVID, пикът ще е през януари
ПСС: Условията в планините не са подходящи за туризъм
Плевнелиев: Царят, Борисов и Горанов помогнаха най-много за еврото
Банско е най-предпочитан от студентите, от 129 до 229 лв. са пакетите
Кризата с боклука в столичния район "Люлин" се превръща в бедствие СНИМКИ