Намерението на ГЕРБ за промени в Конституцията, с които да отпадне давността за престъпления, свързани с приватизацията, е абсолютна димка, пиар акция и отчаян ход за пред Брюксел, каза пред bTV лидерът на БСП Корнелия Нинова.
Тя посочи като аргумент, че снощи изтече информация за мониторинговия доклад на ЕК за правосъдието в България, като лидерът на социалистите определи документа като „тежък шамар“ за страната.
При активната външна политика на премиера – прегръдки и целувки, ни дават доклад, и то преди председателството, в който се казва, че Европейската комисия не може да стигне до заключението, че което и да е от изискванията в сферата на борбата с корупцията, организираната престъпност и съдебната система е напълно изпълнено, каза Нинова.
„Този ход с приватизацията е бил отчаян последен ход пред Брюксел, за да кажат: ето, имаме проблеми с корупцията, но той не е при нас, а е бил 20 г. назад и ние започваме да го борим”, изтъкна тя.
Тя посочи, че БСП предлага концесиите да са част от този преглед на прехода.
В същото време тя твърди, че управляващите внасят Закона за концесиите, чрез който се подготвя „концесия на Летище София и на „Български пощи”.
Тя изтъкна, че по проекта на БСП, с който социалистите предлагат да спре приватизацията на обособени части от предприятията в забранителния списък, няма никакво движение.
„Ако си въобразяват, че ще ни вкарат в разговор и промени, които са имитация и няма да доведат до резултат, за да си прикрият сегашните далавери, много се лъжат”, подчерта лидерът на БСП.
Социалистите искат оставките на вицепремиера Валери Симеонов и вътрешния министър Валентин Радев заради фактите във филма на Елена Йончева за оградата по българската граница за организиран трафик и замесени институции, заяви Нинова. Тя каза, че не знае кой е финансирал снимките на филма.
Тя определи като провокация присъствието на Цветан Цветанов на премиерата на филма. „За втори път му се случва да му увисва ръката във въздуха”, каза тя на въпрос защо не му е подала ръка. „Не им вярвам”, обясни Корнелия Нинова.
Тя каза, че е участвала в приватизацията на „Техноимпекс”, като при влизането си в политиката е продала акциите и тази сделка е проверявана при трима различни главни прокурори.
„Аз никога не съм уволнявана за корупция от когото и да е”, подчерта Корнелия Нинова, като допълни, че съди всички, които го твърдят.
Вот на недоверие към кабинета заради корупция ще има след приемането на бюджета, заяви Нинова. Темата ще бъде обсъдена отново на Националния съвет на партията в събота.


През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Черен ден! Катастрофа взе три жертви край Търговище
Съдът на ЕС опровергава информация за допусната жалба срещу влизането ни в Еврозоната
Ограничават движението на автомобили във Варна през почивните дни заради два мача
Фратрия завърши годината с победа
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
EV стигат точка на необратимост през 2026, Европа и Китай ще се интегрират
САЩ: Европа рискува да бъде заличена, ако не се промени
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Провериха критични участъци при водосбора на река Струма и река Конска
НА ЖИВО: Теглят жребия за Мондиал 2026
Каква е тайната на дълголетието на Дик Ван Дайк?
Кийт Ърбан съжалява за развода си с Никол Кидман – чувства, че е сгрешил
Излезе на бял свят бижуто с форма на яйце на Фаберже, глътнато от крадец