Днес на Българска фондова борса бяха сключени 8 сделки за 99 права на ТБ Стопанска и инвестиционна банка АД на цени между 8,33 и 9 лв., като средната цена отчете повишение от 4,05 на сто до 8,74 лв.
Последният ден за търговия на БФБ-София с правата, даващи възможност за участие в увеличението на капитала на банката, е сряда, 15 февруари, а на 24-ти февруари ще се проведе аукционът за продажба на неусвоени права.
Всяко закупено право осигурява възможността за записване на 0,245 от новите акции на банката с номинална и емисионна стойност 10 лв.
В края на декември 2005 година Валхамар Груп Лимитед – холдингово дружество от групата компании, контролирани от Бьорголфур Тор Бьорголфсон, чрез дъщерното дружество Новатор Файненс България Сарл, получи разрешение от БНБ да придобие до 34% от капитала на Стопанска и Инвестиционна банка.
Днес бяха изтъргувани 15 акции на банката на цена от 47,50 лв. за брой, като офертите купува са на 46,56 лв., а продава - на 48,00 лв. за акция.
Свързани компании:


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Тръмп се връща към икономически натиск върху "окопалия се" ирански режим
Отчетите на S&P 500 са толкова добри, че инвеститорите вече се притесняват
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Министрите Абровски и Шишков ще инспектират строителството на обходния път на Кресна
Земетресение с магнитуд 5,5 разтърси Салвадор
Драматичната размяна на самолети от Тръмп показва личните залози във войната с Иран
Американският флот тества евтин подводен дрон с автономност от хиляди километри