Комисията за финансов надзор издаде лиценз на нови две акционерни дружества със специална и инвеситиционна цел по време на днешното си заседание - “Премиер Фонд” АДСИЦ и “ХипоКапитал” АДСИЦ. С последните решения броят на лицензираните АДСИЦ нарасна до 23.
Учредители на Премиер Фонд са КД Пеликан и Холдинг Варна А, а останалите акционери към момента са Експрес Гаранцион ООД, Интерком Груп ООД, Унишип ЕООД, Лега Консулт ЕООД, Пи енд Джи АД, АТренд ЕООД, Сиона ЕООД и физически лица.
Към момента капиталът на Премиер фонд АДСИЦ е 500 хил. лв., но според изпълнителния директор на фонда Борислав Найденов се предвижда увеличение на капитала в следващите месеци. “В момента се обсъждат и няколко инвестиционни проекта”, заяви Найденов пред Investor.bg.
Вторият новолицензиран фонд е Хипо капитал АДСИЦ, като той за разлика от Премиер фонд е за секюритизация на вземане. Капиталът на дружеството към момента е 500 хил. лв., като 70% са собственост на Хипокредит, а 30 на сто се държат от ЗПАД Булстрад АД.
Двата фонда планират задължително увеличение на капитала до 650 хил. лв.
Свързани компании:


Силно земетресение в Турция
Варненски полицаи с трето място на турнир по стрелба
Убийство потресе Перник
2 години и 8 месеца затвор за варненка, държала три вида наркотици
Докато Лондон отново поглежда към Европа, щетите от Брекзит се оказаха двойни
BofA: Важно е да имаш достъп до пазари, без да променяш продукта
BofA: Фед като институция трябва да е независим
BofA: Фед ще намали лихвите до около 3%
Тръмп: Сделката между Netflix и Warner може да бъде антитръстов проблем
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Къде е най-вероятно да ви излъже таксиметров шофьор
10 коли, които бяха близко до съвършенството
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Зафиров: Искаме бюджет, който отговаря на реалността и ни сплотява
Задържаха кримка за смъртта на 61-годишен мъж в Перник
Биляна Якова към Благомир Коцев: Безкрупулен лъжец си
Шофьор загина след удар в дърво на пътя София - Варна
Д-р Симидчиев: Младите хора да отидат да гласуват, ако се стигне до избори