IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Alstom подписа договор за поддръжка на румънското метро за 240 млн. евро

15:26 | 20.11.03 г.
Автор - снимка
Създател
Alstom подписа договор за поддръжка на румънското метро за 240 млн. евро
Всяка 4-та мотриса в света се произвежда от Alstom

Френската компания Alstom подписа в Париж договор с румънската Metrorex, за поддръжка на мотрисите на метрото в Букурещ, на стойност 240 млн. евро. Срокът на договора е 15 години и влиза в сила от 1-ви януари 2004 г.

Преговорите за сключването на поръчката започнаха през декември 2001 г., като първоначалната сума на проекта бе определена на 195 млн. евро.

Франция е най-големият инвеститор в Румъния с вложения над 1,5 млрд. евро. В страната присъстват френски компании като Alcatel, Veolia, Michelin, Lafarge, Orange, Carrefour, който отвори втори хипермаркет в Букурещ.

Румънският автомобилостроител Dacia отдавна е собственост на френския гигант Renault, представителства в страната имат и Eurocopter и Cora.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 05:01 | 09.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още