Пониженията на американската борса се задържаха през цялата борсова сесия като основните индекси затвориха с пасив от половин процент.
След ралито на Wall Street в петък, подкрепено от добрите новини от трудовия пазар, днес инвеститорите прибраха част от натрупаните печалби през последните четири седмици през които широкият S&P500 достигна 10-месечен връх.
Търговията премина без сътресения като главен „виновник“ за това бе липсата на борсово значими новини.
Инвестиционната общност е в очакване на заседанието на Федералния резерв в сряда, когато ще стане ясно дали лихвите ще останат на рекордно ниските стойности от 0,25%. В доклада на ФЕД инвеститорите ще търсят знаци за посоката на развитие на икономиката и инфлационните рискове.
Пазарът също така чака новини за продажбите на дребно през юли в четвъртък, както и доклада за състоянието на пазара на труда в лицето на седмичните нови молби за помощи при безработица.
Според наблюдатели влияние върху пазара може да окажат финансовите резулатати на веригата за търговия на дребно Wal-Mart, които в четвъртък ще подскажат доколко американските потребители възобновяват покупките си. Това е важен индикатор за състоянието и възстановяването на щатската икономика, тъй като 2/3 от нея е потребление.
Книжата на Wal-Mart днес затвориха с покачване от 0,55% до 49,56 долара за акция.
Индустриалният индекс Dow Jones IA изгуби 0,34% до 9 338 пункта, Nasdaq падна с 0,5% до 1 990 пункта, а S&P500 се понижи с 0,31% до 1007 пункта.


Виц на деня - 16 май
Днес се очакват порои и гръмотевици в половин България
Мъж стреля след скандал с младежи в София
Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето я най-новата марка на BMW
Новият VW ID. Polo GTI - над 220 к.с. и 420 км пробег
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Финалът на "Евровизия" е днес, DARA е поставена под №12
Астън Вила победи Ливърпул с 4:2, гарантира си Шампионската лига
Мъж е заразен с хантавирус в Румъния
Лидерът на военното крило на "Хамас" вероятно е убит при израелски въздушни удари в Газа
Кучето Лазар почина във Франция на 30 години