Продажбите на употребявани дизелови автомобили в Германия намаляват значително. Както съобщи Германският автомобилен тръст (DAT) на базата на оценка на различни бази данни, през януари са отчетени с около 11% по-малко промени в собствеността на употребяваните дизелови автомобили, отколкото през същия месец на миналата година.
Търсенето на по-стари дизелови превозни средства, които са особено засегнати от настоящи или възможни бъдещи забрани за шофиране, е намаляло още по-забележимо. Например броят на продадените дизелови превозни средства с норми между Евро 1 и Евро 4 е спаднал средно с 13% до 64 409. Спадът в продажбата на използвани дизелови коли с Евро 5 дори се е сринал с 26% до 48 976 броя.
Само сравнително новите дизелови двигатели Euro 6, които досега не са включвани в забраните, са увеличили продажбите си със 7% до 65 422 броя. Освен това се оказва, че използваните дизели се застояват по-дълго на паркингите на автокъщите. Те се продават средно за 102 дни, докато при използвани бензинови коли тази стойност е средно 92 дни.
Пазарът на нови дизелови автомобили, от друга страна, се е възстановил леко, съобщава DAT. Трудностите при доставката във връзка с новия процес на измерване на емисиите WLTP изглежда са преодолени: 91 623 нови дизелови пътнически автомобила са били регистрирани в Германия през януари, с 2,1% повече спрямо същия месец на предходната година. Фирмените автомобилни паркове на фирми заемат значителен дял от тези цифри.
По отношение на цените на употребяваните автомобили DAT твърди, че ситуацията поне не се влошава допълнително. Тригодишните бензинови коли държат около 57% от бившата си каталожна цена, тригодишните дизели - 52,1%. Въпреки това все още има значително намаление на цените на дизеловите коли.


Десетокласници посетиха Районен съд-Варна за среща със съдия Теодора Шишкова
Григор Димитров се класира за втория кръг в Майорка
Бойната карта на SENSHI 32 Grand Prix
Варна търси нов подход към румънските туристи
Демерджиев проговори за показанията на Невзоров
Рубини каза, че икономиката не зависи от Фед
Нова реалност: Продават се имотите на справедлива цена, надценените застояват
М. Мошелова: Лейбъристите губят почва, докато Великобритания търси път към ЕС
Porsche и Mercedes усещат привличането на американските магистрали
Д. Василев: Великобритания прахоса Брекзит
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Китайци направиха най-черната автомобилна боя
Tesla Model 3 на автопилот се вряза в къща и уби жена
85-годишен вдигна 170 км/ч при гонка с друга кола
Румен Радев: Минималната работна заплата няма да бъде замразявана през 2026 г.
Прокуратурата обвини мъжа, който хвърли Къци от Лъвов мост
Божанов: Идеята за осигуровки на държавните служители получава подкрепа
В Тристранката не се разбраха за осигуровките на държавните служители
преди 7 години Нито плюскаме и/или жулим ментета... На никой ли не му прави впечатление дизеловата смрад по софийските улици през подлените няколко години? След време това ще избие в увеличена заболеваемост от рак. Дизелът е доказано канцерогенен за разлика от другите горива. Има достъчно официални изследвания от СЗО и т.н. Лесна справка в Интернет... А ти можеш да продължиш да "пестиш" с някое дизелче, после обаче лекарствата ще ти излязат скъпо... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Онкологиите са пълни заради дядо ти Тодор ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Не,другарю.Не правителството вреди а слугите на Русия от *** 20! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Няма вреда от дизелите, в България имаме много вредно правитество и купища други вреди преди да се стигне до дизелите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години ми кат плюскате *** и жулите ментета , сетне дизелите ви криви ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Използваните германски дизели ще дойда в България и Румъния. И след време ще напълним местните онкологии. отговор Сигнализирай за неуместен коментар