Холандската компания за отдаване под наем на електрически тротинетки Dott набра 70 млн. долара в нов кръг на финансиране, които ще използва, за да реализира своя план за подпомагане на услугата с електрически велосипеди и разширяване на бизнеса до други градове и държави, съобщава Ройтерс.
Базираната в Амстердам фирма обяви по-рано, че е набрала 85 милиона долара чрез ново финансиране през миналата година, като до момента общата сума от кръговете достига 210 млн. долара.
"Всички сме ангажирани с този кръстоносен поход срещу личните автомобили. Искаме да помогнем на хората да се откажат от своите коли и да разполагат с алтернативен транспорт“, изтъква главният изпълнителен директор на Dott Анри Моисинак пред Ройтерс.
С тези средства Dott планира да засили своята конкурентоспособност, за да се бори за глобален пазарен дял с лидерите при електрическите тротинетки под наем Bird Global Inc. и Lime
Анализаторите очакват компаниите в сектора да се фокусират върху сливания и придобивания, за да отговорят на по-строгите градски регулации.
Новият кръг на финансиране за Dott е воден от abrdn и Sofina. В списъка с инвеститори попада още Prosus Ventures, подразделението за рисков капитал на Prosus NV.
Dott, която разполага с 40 000 електронни тротинетки и 10 000 електронни велосипеда, действащи в 36 града в девет европейски страни, наскоро обяви, че ще си партнира с FREE NOW, европейска платформа, която предлага услуги за превоз.
Според Моисинак компанията търси допълнителни партньорства, „за да предложи възможно най-много опции за споделена мобилност на потребителите“.


Арестуваха млад мъж с марихуана във Варна
Какво време ни очаква в сряда?
Три супер битки допълват бойната карта на SENSHI 33
Закопчаха трима младежи със солидно количество дрога, лагерували нерегламентирано край Камен бряг
Нова технология може да промени лечението на мозъчни заболявания
Polymarket преживява ужасно разочарование след Световното първенство
О’Хандън: САЩ никога не са имали ясна мисия в Персийския залив
Стивън Мейджър за трудностите пред централните банки
Стажантите в банки вече обучават старшите си колеги да работят с него
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Кирил Петков: Кремъл стои зад убийството в Пловдив
Започнаха да арестуват руснаци, които се оплакват от недостиг на гориво по бензиностанциите
63-годишен почина на площад "Македония"
ДАНС увери: Борбата с насилствения екстремизъм и радикализацията е приоритет
Джони Деп може да се завърне в "Карибски пирати 6"?