Пръстен с два огромни диаманта в нетрадиционна форма за над 300 хил. евро е най-скъпото бижу на изложението на италианските бижутери Italian Jewellery in Bulgaria, което се провежда за два дни в София. Украшението е произведено в един от най-известните бижутерски райони в Италия – Валенца.
Сред експонатите на изложението има истински уникати като брошка-лебед от бяло злато, в което са инкрустирани 19 карата бели жълти и розови диаманти и оникс на стойност на 25 000 евро, уникален пръстен от розово злато с 25 каратов розов турмалин, обграден от бели диаманти и рубини, който струва над 50 000 евро, колие от 35 карата осмоъгълно шлифовани диаманти и 15 карата изумруди, чиято цена е над 200 000 евро и други.
Качеството на изработката и чистотата на камъните определено впечатляват. Не случайно една от гостуващите фирми може да се похвали, че нейна брошка украсява Мишел Обама. Бижуто - роза от бяло злато и диаманти, било избрано в Чикаго лично от американския президент за съпругата му.
45 италиански компании с различна история и характер показват у нас най-новите си колекции бижута от благородни метали, скъпоценни камъни, модни аксесоари, обков за икони и луксозни рамки за картини и снимки, годежни пръстени, скъпоценни украшения за дома и офиса.
От малки фамилни занаятчийски фирми до индустриални компании и дизайнерски студиа показват своите творения. Да видят това изключително шоу пристигнаха бизнесмени от 21 страни – търговци със скъпоценни камъни и бижута. Българските предприемачи, които искат да разширят бизнеса си, също се срещат с гостуващите италиански бизнесмени, които искат да намерят партньори у нас.
Това е първото по рода си изложение, в което в центъра на София се представя един от знаковите за етикета Made in Italy сектори - бижутерството. Изложението и бизнес срещите се организират от българския офис на Агенцията за подпомагане на италианския бизнес по света ICE и местните ѝ офиси в 21 държави.
„За двата дни са предвидени над 200 срещи. Това е най-значимото събитие, което агенцията организира тази година”, съобщи директорът на българския офис на Агенцията за подпомагане на италианския бизнес по света ICE Фабрицио Камастра.
Идеята на форума е да се постигнат договорености за коопериране, съвместни произвоства и представителство на италианските компании в България и другите страни от региона. Това първо по рода си изложение ще се превърне в традиция.
Повече снимки от изложението вижте в галерията!


ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория
Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Ето какво ще е времето утре
Барселона и Реал Мадрид ще играят на по-малко от 500 км от Варна
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Meta премахна 750 000 профила на лица под 16 години в Австралия
Южна Корея отказва балистични ракети на Украйна главно заради конституцията си
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Риана се завърна в Барбадос с децата си
“Каспийски експрес“: Новият маршрут на Путин, който свързва Русия и Иран
Педикюрите, които превзеха лято 2026
Иво Христов нападна БНР на тема "олигархия", СЕМ с позиция
Ана де Армас беше снимана в обятията на новия си, изненадащ приятел