Принц Хари и Меган Маркъл официално се врекоха във вярност и любов по-рано днес. Но пищната брачна церемония идва и със солидна сметка, възлизаща на близо 42,8 млн. долара, пише CNBC.
По-интересното - по-голямата част от средствата не са за украса от цветя, специални предястия или за развлечения. Тя е за охрана на младоженците и техните гости.
Според британския сватбен уебсайт Bridebook цената на охрана, включваща снайперисти, полиция под прикритие и други мерки, е около 40,1 млн. долара, или 94% от общия бюджет за церемонията.
Ако оставим настрана разходите за охрана, това все пак остава доста скъпа церемония. Базираният в Англия организатор на сватби Ейми Дън коментира пред CNBC, че разходите за храната, напитките, роклята, цветята и още елементи от сватбата струват около 2,7 млн. долара. Това е 73 пъти повече от средната цена на сватба във Великобритания.
Въпросът е кой плаща цялата сметка. Кралското семейство обяви, че ще заплати за “основните неща на сватбата”, които включват “църковната служба, музиката, цветята, декорацията и приема след това”.
Огромните разходи за сигурност се очаква до голяма степен да бъдат платени от данъкоплатците.
В случая и булката се очаква да допринесе с нещо. Твърди се, че Маркъл ще плати сама шестцифрената сума за булчинската си рокля.


Българският млад човек не работи и не желае да работи, той е социален паразит
Липсата на приет бюджет не застрашава влизането на България в еврозоната
Коледата ще е по-скъпа за румънцити, а подаръците - по-скромни
След приемането на еврото: Плащането с карта или ПОС‑терминал е най-надеждно
Техническият университет във Варна връчи дипломи на абсолвентите от Випуск 2025
Чешки милиардер иска да създаде европейски отбранителен гигант
Novo Nordisk се търгува, сякаш не е имало бум на лекарствата срещу затлъстяване
МВФ: По-слабият юан е виновен за нарастващите дисбаланси на Китай
Какво означава военната демонстрация на САЩ за венецуелския петрол
Зукърбърг не се отказва от мечтата си за метавселена
Volkswagen попадна в капан
Stellantis иска да увеличи пазарния дял, но някои марки са изложени на риск
Японците са лидери по надеждност и при колите на старо
Грешка ли е да сменяте единствено амортисьорите
10 много яки функции на новия Mercedes GLB
100 години не са достатъчни за Дик Ван Дайк, иска да живее още
Съдят Тръмп заради бляскавата му бална зала
Как работодателите ни следят?
Весела Лечева: БОК е една от пленените институции в страната
Появи се списък с журналисти за "отстраняване", Сачева се възмути
преди 7 години учудавам се че има толкова много уж развити страни по света, а с монарси/ дори и то с изрязани фунции/ с данъци да им извземат целите богатства и да ги накарат да работят както всички останали - ако не искат с данъци или доброволно може и по френския метод! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години с това ме спечелиха първо комунистите в бг - по начина по който са разкарали монархията - благодаря ви комунисти! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Баси гадовете. Клубът на привилегированите негодници се разширява. отговор Сигнализирай за неуместен коментар