ХД Пътища АД отчита нетна консолидирана печалба за второто тримесечие на 2005 г. от 1,622 млн. лв., в сравнение с 82 хил. лв. за същия период на предходната година, показват данните от предадения отчет на дружеството на БФБ-София.
Общите приходи на холдинговото дружество се увеличават от 7,105 млн. лв. на 26,017 млн. лв. за отчетния период, главно поради по-високите приходи от услуги и продажби на продукция. Разходите по икономически елементи нарастват до 24,036 млн. лв., докато само година по-рано възлизат на 6,899 млн. лв.
Предметът на дейност на групата е свързан преди всичко със строителство, ремонт и поддържане на пътища и пътни съоръжения, градски комуникации и инфраструктурите около тях, производство на всички видове строителни и инертни материали и изделия от тях.
Основният капитал на ХД Пътища е 432 хил. лв., разпределен в 17 280 акции с номинална стойност 25 лв., докато собственият е 29,453 млн. лв., в сравнение с 22,278 млн. лв. в началото на отчетния период.
Днес бяха изтъргувани едва 2 акции от дружеството при цена от 314 лв., а офертите по позицията останаха на нива от 308,01 лв. купува и 330 лв. продава. За последната година акциите на ХД Пътища отчетоха повишение от 1062%.
Свързани компании:


Разсеяна шофьорка е виновна за огромното задръстване по пътя за курортите вчера
За Празника: Варненци протестират срещу колите в Морската градина
Умуват как да подобрят инвестиционната среда във Варненско
Коцев: Има дезинформация за заповедите за "Баба Алино"
Коцев слага още камери по кофите за боклук във Варна
Т. Джамов: Все повече хора у нас имат интерес към бойните спортове
Колко пари спечели Божидар Саръбоюков от бронза на Европейското
Парфюм без пол: Разделението на „мъжки“ и „дамски“ си отива
Авточасти или опаковки: Biomyc стартира производството от гъбен мицел в България
Пазарите са на рекордни нива, докато са в неведение за Иран и политиката на Фед
Това е единственото BMW 8-Series E31 с дизелов двигател
Cadillac зарадва клиент със седан за 500 000 долара
Роботите в заводите не могат да заменят напълно хората
Продавате употребяван автомобил? Новите регулации на ЕС вече са в сила
BYD готви суперкола за рекорд на „Нюрбургринг“
30-годишен мъж почина, а баща му е с опасност за живота при масов бой в Старозагорско
Борисов: Да не превръщаме Евровизия в повод за разделение (ВИДЕО)
Вече и официално: Каталин Иту подписа с ЦСКА
Откриха нови метростанции по третата линия на метрото (СНИМКИ)
Electrocharge откри нова бърза зарядна станция на ключова локация по пътя към Гърция