Американската Binance.US поиска от федерален съд да отхвърли искането на Комисията по ценните книжа и борсите (SEC) да бъдат замразени милиарди долари активи на криптоборсата, докато тече съдебното дело с регулатора. Според компанията това ще осакати бизнеса ѝ и ще навреди на потребителите, съобщава Bloomberg.
„Дейността бързо ще спре“ без възможността да плащаме на служителите, доставчиците и другите страни, поддържащи платформата, посочват адвокати на Binance.US в съдебни документи. „Със замразяването на всички корпоративни активи, банковите партньори най-вероятно ще престанат да уважават исканията за прехвърляне на средства за всякакви цели“, се казва още в текста.
SEC поиска замразяването на активите, след като заведе дело срещу Binance.US, международната Binance Holdingsи основателя Чанпън Джао миналата седмица, обвинявайки ги в неспазване на законите за ценните книжа и застрашаване на потребителски средства. Binance.US също е собственост на Джао.
Според адвокатите на защитата активите на американските потребители са в безопасност и няма нужда от исканите мерки.
Според делото, заведено на 5 юни, нарушенията включват злоупотреба с потребителски средства и подвеждане на инвеститори и регулатори. SEC попълни молбата за спешни мерки за временно замразяване на активите на Binance.US в опит да защити потребителските средства, включително чрез репарации на клиентски инвестиции, съхранявани в чужбина. От компанията оспорват обвиненията.
Според съдебни документи след завеждането на делото един от банковите партньори на Binance.US вече е заявил, че няма да съхранява активи на компанията, считано от 14 юни. Същият партньор е замразил всички дейности по сметката на компанията докато няма съдебно решение по делото на регулатора.
На този фон обаче има и добра новина за компаниите на Чанпън Джао. Данни на Nansen.ai показват, че потоците от средства към международната Binance отново са на зелено. През последните 24 часа нетният поток на Binance е в размер на 470 млн. долара. Това все още е едва частица от напусналите борсата близо 4 млрд. долара само през миналата седмица, но остава значителна сума сама по себе си.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам