Петнадесет месеца след основаването на Stellantis Group групата продължава да търси по-голяма ефективност, размествайки ръководния състав на своите марки. В същото време шефът на Opel Уве Хохгешурц, който встъпи в длъжност само преди 8 месеца, напуска германската автомобилна марка, тъй като му е предложена по-престижна роля във втория по големина автомобилен концерн в Европа. Той ще замени Максим Пика като главен оперативен директор на европейския бизнес на групата, съобщава Automobilwoche.
Хохгешурц ще бъде сменен в Opel от друг германец – Флориан Хютл, който ръководи отдел „Продажби и маркетинг“ в концерна, който във Великобритания продава коли под марката Vauxhall. Хютл също разполага с богат опит в международен план, като преди това заема различни ръководни позиции в Stellantis и Renault Group, касаещи пазари като Великобритания, Франция, Швейцария и Русия. Той работи за PSA Group от 2014 г. и има бакалавърска степен по международен бизнес мениджмънт от Университета по приложни науки в Бергиш-Гладбах.
В сряда Stellantis обяви, че Хохгешурц става генерален директор за Европа от 1 юни. От своя страна, напускащият Пика ще заеме позицията на ръководител на веригите на доставка в групата. Преди това тази позиция принадлежеше на Мишел Уен, която обаче напусна компанията.
Ръководството на Vauxhall също се променя: ръководителят на Vauxhall Пол Уилкокс, който преди това работи в Nissan, поема поста на изпълнителен директор на Stellantis за Великобритания от Алисън Джоунс, която става вицепрезидент за кръговата икономика в групата.


Седмичен хороскоп 15 юни - 21 юни 2026
МЗ е дало съгласие за теглене на нов заем от МБАЛ "Света Анна" във Варна
Кола се блъсна в крайпътен стълб до "Евксиноград"
Областният управител на Варна: Незаконните постройки в Баба Алино трябва да бъдат съборени
Нов ужас на пътя! Трима души загинаха в катастрофа
Мъск и Сейлър тестват силата на пазарната еуфория
Средните сили търсят начин да не изостанат в AI надпреварата
Тръмп и Моди се опитват да възстановят отношенията си след ударите на САЩ
Vanguard сложи край на 20-годишното царуване на BlackRock на ETF пазара в САЩ
Европа се готви за драстични съкращения на приносa на САЩ в НАТО по време на война
Шефът на НАТО изненада с избора на лична кола
Не всичко е електричество - Skoda готви нов Karoq с ДВГ
Новият регламент за накладките изправя Европа пред сериозен проблем
Льо Ман: Какво трябва да знаете за най-великото автомобилно състезание?
Lexus пусна дезодорант за крака в автомобила
Партийните квоти в ЦИК трябва да се определят по получените гласове, а не по мандатите
"Шествие за семейството" с послание за защита на семейството, вярата и бъдещето на България
Решението на Кандев да напусне ще помогне на МВР
Съборени огради и масови протести срещу луксозен курорт на албанското крайбрежие ВИДЕО
Опасен сигнал от Сан Андреас: напрежението по разлома е рекордно за последното хилядолетие