Цената на суровия петрол остана в близост до рекордните си нива от вчера, когато котировките отбелязаха ръст заради затварянето на петролопровод в Северно море, стачките във Великобритания и атентатите в Нигерия.
Черното злато спря поскъпването си заради прекратяването на стачката в Ineos Group Holdings, което ще доведе до възстановяването на доставки на 200 хил. барела дневно на Острова. Това обаче ще стане в рамките на поне три седмици, съобщава Bloomberg. Ръстът в цените беше ограничен и заради набиращите все повече сила прогнози, че Федералният резерв на САЩ ще прекрати политиката си на понижение на лихвения процент, което дава сила на американския долар.
По време на първата борсова сесия за седмицата в Ню Йорк контрактите с доставка през юни се повишиха до цена на затваряне 118,75 долара за барел, след като по-рано беше достигнат нов исторически връх при 119,93 долара за барел. В електронната търговия юнските фючърси отстъпват с 26 цента до 118,49 долара за барел.
В Лондон вчера Брентът достигна нова рекордна цена на затваряне, поскъпвайки с 0,3 на сто (40 цента) до 116,74 долара за барел. Новината за възстановяването на прекъснатото заради стачката производство доведе до отстъпление на котировките и в азиатската сесия барел Брент с доставка през юни се търгува по 116,46 долара.


Община Варна налага глоба заради незаконно премахване на орех в кв. „Чайка“
Бивш депутат и дипломат: Румен Радев можеше да откаже на САЩ, без да се допитва до НС
Областният управител на Варна благодари на пожарникарите за реакцията при проливния дъжд
Коцев: Готвим промяна на ПУП-а за „Чайка“, така че зелените площи да бъдат запазени
Над 2300 лекари практикуват във Варненско, джипитата са над 280
ЕЦБ запази лихвите без промяна заради несигурността около инфлацията
Посланик Данон: Вярваме на прецента на президента Тръмп
Посланик Данон: Трябва да арестуват Мамдани, не Нетаняху
AI инвестициите вече не впечатляват пазара, инвеститорите искат печалби
Visa: Световното предизвика ръст при местния дребен бизнес
Шофьор се опита да влезе в нарисуван тунел
Електрическият Cayenne поддържа темпото на най-големия самолет на света
Всички коли на Tesla получават Starlink
Русия започна да внася бензин... от Индия
Защо не трябва да доливате гориво след автоматичното изключване на колонката
ГЕРБ към Пулев: Осигурихме инвеститор, заложихме финансиране за “Райнметал”
Валери Славчев от "Хоризонт": Вдъхновението никога не ни е напускало
Русия не е оптимист за мир с Украйна след срещата между Лавров и Рубио
Микробус скъса мантинелата и се обърна на магистрала „Тракия“
МО: Не се водят преговори с Полша за закупуване на самолети МиГ-29