SOFIX отчете минимален ръст от 0,17% до 459,87 пункта в днешната търговска сесия. Оборотът възлезе на 1,34 млн. лв. в 145 сделки.
Лидерите по оборот бяха „Кепитъл Консепт Лимитед“ АД с 1 млн. лв., следвано от „ЧЕЗ Електро България“ АД с със 185 хил. лв., „Първа инвестиционна банка“ АД с 32,2 хил. лв., „Софарма“ АД с 31,4 хил. лв., „Софарма Трейдинг“ АД с 12,4 хил. лв. и други с под 12 хил. лв.
Ако не бяха сделките с „Кепитъл Консепт“ и „ЧЕЗ Електро“, оборотът на БФБ щеше е едва около 150 хил. лв. Оборотите много приличат на типично летни през юли и август, въпреки че още е 19 юни.
Лидерите по брой сделки бяха ПИБ АД с 19, „Химимпорт“ АД 15, с по 11 бяха „Софарма“, „Софарма Трейдинг“ АД и „Адванс Терафонд“ АДСИЦ.
С най-силен ръст сред 40-те ликвидни компании, част от индекса BGBX40, бяха „М+С Хидравлик“ АД с повишение от 3,2% до 6,45 лв., също „Хидравлични елементи и системи“ АД с 2,7% до 3,8 лв. и „ЧЕЗ Разпределение България“ АД с 1,63% до 187 лв.
С най-силен спад в стойността се откроиха акциите на „Първа инвестиционна банка“ АД с 3,6% до 2,68 лв., „Сирма груп холдинг“ АД с 1,94% до 0,404 лв. и „Софарма Трейдинг“ АД с 1,8% до 5,45 лв.
Материалът е с информационен характер и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Авторът притежава акции в някои от изброените компании.


52% от българите виждат застой днес, но една трета вярват в по-добро бъдеще
Експерт: Нервното шофиране води до по-голям разход на гориво
Масови съкращения в 15 области в България: ИТ сектора под ножа
БЧК: Над 2400 души са спасени от удавяне през 2025 г.
Нормализира ли се пазарът на недвижими имоти след еуфоричната 2025 година
Ентусиазмът за AI създаде 2 милиона милионери по света през 2025 г.
Войната в Иран изтласква световната търговия с газ в сенките
Уолстрийт очаква приходите от AI на SpaceX да се увеличат 100 пъти до 2030 г.
Хиранандани: $100 млрд може да влязат в центрове за данни в Индия до 2030
Хиранандани: Центровете за данни ще се наложат над всичко останало
Skoda за първи път показа новия си флагман
Навигация превърна Mazda CX-5 във влак
Ford Focus се завръща като хибриден SUV
10 коли, които ни хванаха окото на тазгодишното BMW Expo
Избягал папагал нанeсе огромни щети по коли в Шотландия
Румен Радев е в Черна гора за срещата на върха ЕС-Западни Балкани
В парламента: Вицепремиери и министри и вицепремиери ще отговарят на въпроси на депутати
Последно сбогом с Любен Дилов-син
Днес повече слънце, следобед пак ще превали и прегърми
След уникален скок: Саръбоюков е шампион на Диамантената лига