Вторичната продажба на правата също ще започне на 11 юли. Крайната дата за търговията с правата на борсата е 22 юли. Началната дата за записване на акциите от увеличението е 11 юли, а крайната - 17 август.
В средата на юни Комисията за финансов надзор издаде лиценз на Парк АДСИЦ да извършва дейност като дружество със специална инвестиционна цел - инвестиране на парични средства, набрани чрез издаване на ценни книжа, в недвижими имоти (секюритизация на недвижими имоти).
От 12 юли, вторник ще започне публично предлагане на пакет от 55 150 акции, представляващи 12,31% от капитала на Емка АД – Севлиево. Предлагането на акциите ще продължи до 18 юли, като то се осъществява за трети път.
От 11 юли (понеделник) до 13 юли (сряда) временно се прекратява търговията с акции на Българска телекомуникационна компания (БТК). Търговията ще бъде възстановена на 14 юли. Спирането се прави заради намаляването на номиналната стойност на акциите на компанията от 35 лв. на един лев.
С решение на Софийски градски съд от 30 юни промяната на номинала е вписана по партидата на дружеството, като съответно е увеличен броя на акциите от 8 250 424 на 288 764 840.
На 13 юли, сряда започва деветият неприсъствен публичен търг (НПТ), на който държавата ще предложи дялове от 11 дружества с ограничена отговорност. Списъкът с дружествата за приватизация посредством НПТ и техните параметри, както и информационните им меморандуми могат да бъдат намерени на официалната страница на борсата.
Свързани компании:
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Заради Бюджет 2026 излизат на протест и в Гърция
Варненци сигнализират: Смъртта си има КПП, тук няма място да мине линейка
Благотворителната фотоизложба събира средства за Албена, която пострада при рали край Варна
Опашки се извиват пред машините за монети - хората се отървават от стотинките си преди еврото
Опасен дрифтаджия вилнее край Варна, кара с 300 км/ч
Страните от източния фланг на ЕС заедно ще търсят пари за отбрана срещу Русия
Българските производители на сурово мляко са най-засегнати от пазарни трусове
Как правилното офис обзавеждане повишава продуктивността на екипа?
Петролът удължава спада си и достигна най-ниското ниво от 2021 г.
Тръмп съди BBC за $10 млрд. заради редакция в документален филм
Топ 10 на най-бавните коли от 0 до 100 км/ч
Maserati се отказа от 4-цилиндровия си мотор
Завръщането на Skoda Fabia RS зависи от успеха на друг модел
7 от най-красивите двигатели в историята
Защо системата Start/Stop може да не работи
Вилни зони на София остават без вода утре
Антон Кутев: Ако Радев се включи в предстоящите избори, може да ги спечели
Доц. Кунчев: Със сигурност ще стигнем до епидемия и до грипна ваканция през януари
15-годишен деветокласник нападна с нож съученици в Горки -2, има загинало дете и ранени
"Възраждане" към президента: Държавата е в сложна и кризисна ситуация ВИДЕО / СНИМКИ