Трима души са загинали при голям пожар в звено за проучвания на Huawei Technologies в Южен Китай, пише Bloomberg.
За жертвите се съобщава, след като пожарникарите са се справили с огъня, започнал в следобедните часове, обявиха местните власти в Китай. Видеа показват пламъци, излизащи от горните етажи на прилищата на кутия структура, предвидена за звеното Songshan Research.
Сградата все още е била в процес на доизграждане, а жертвите са членове на екипа за управление на проекта, посочват от градската пожарна.
Не е ясно какви дейности се извършват в сградата, но лаботорията провежда изследвания на материали за ползване в различни области – от 5G мрежи до чипове.
Местната пожарна по-рано заяви, че основният материал, който е горял, е звукоабсорбиращ памук. Представители на Huawei твърдят, че разглеждат инцидента, но все още нямат коментар по случая.
Huawei, която е най-големият доставчик на 5G мрежово оборудване и смартфони, се бори да поддържа растежа си, докато администрацията на Доналд Тръмп я атакува със санкции, които заплашват да спрат ключовите ѝ доставки на софтуер и компоненти. Компанията се опитва да намери алтернативи на американските технологии, за да спаси бизнеса си.


Хороскоп за 10 юли 2026
Виц на деня - 9 юли
Мачовете по ТВ днес (9 юли)
Един човек загина, 144 пожара са потушени през изминалото денонощие
Навършват се 13 г. от кончината на митрополит Кирил
Иран иска такси за Ормузкия проток: Как работят другите водни пътища
Идеята на Алтман да подари на САЩ 5% дял от OpenAI е троянски кон
Гимбъл: В САЩ сме много добри в асимилацията на мигранти
Гимбъл очаква имиграцията да се върне на основното ниво до 2029
Сипихималани от Temasek за геополитическия риск
Ще продължи ли Джеймс Бонд да кара Astin Martin?
Stellantis възражда легендарна марка, за да не я загуби
Бутоните се завръщат: Китай променя правилата, а Audi - интериора
Rolls-Royce показа седан за тези, които не търсят само скъпа кола
Производителите откриха тайно оръжие за улавяне на сетивата
23-годишно проучване: бездимните алтернативи изместиха цигарите в Швеция
Почина поетесата Надежда Захариева
Милен Керемедчиев: Няма завой във външната политика на България към Украйна
Моден трик, с който ще изглеждате луксозно