Тарифите за мобилни телефонни разговори са най-евтини във Финландия, Холандия и Швеция сред 30-те страни, членки на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР), сочи доклад на организацията.
Най-високите тарифи са в Канада, Испания и САЩ.
Месечните сметки за мобилни разговори варират между 11 и 53 долара в 30-те държави.
Използването на мобилни телефони формира 41% от общите приходи в телекомуникационни сектор в страните от ОИСР, става ясно още от доклада.
Спадът при приходите от фиксирани телефонни линии се забавя в резултат на това, че хората използват тези линии за достъп до високоскоростен широколентов интернет, сочат данните.
Цените на мобилните разговори са паднали за периода между 2006 и 2008 г. с 21% за хората, които ползват телефоните си рядко, с 28% за тези, които ги ползват умерено, и с 32% за абонатите, които ползват телефоните си често.


Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
Хороскоп за 25 юни 2026
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Румен Радев: Дефицитът ще бъде доста над 3%
Варненски райони остават без вода днес
За да спре Фараж, фокусът на Бърнам трябва да е върху реформи, а не ЕС
Тръмп защити размразяването на ирански средства след критики от Сената
Иран и Оман подготвят споразумение за транзитните такси в Ормуз
След соларния бум бизнесът все по-силно търси батерии и комплексни системи
Нов кросоувър връща България на картата на автомобилните производители
Защо редовите 6-цилиндрови двигатели не стават за масови модели
Dacia Sandero отново е най-продаваният модел в Европа
Напук на екологията - европейски държави вдигат максималната скорост
Какви проблеми крие Citroen C5 X на старо
Skoda Peaq: 7 места, до 300 к.с и над 610 км пробег
По-високи сметки или по-добър избор? Какво ни очаква на свободния пазар на ток
Приземиха няколко Airbus A380, имали пукнатини в крилете
Левски подписа с испанския защитник Алекс Сентейес
Гюров с истории от властта: ЦИК през цялото време саботираха изборите
КНСБ: Ще има реакция, ако държавните служители ще плащат осигуровки