Компанията за облекла H&M не изпълнява ангажимента си да осигурява справедливо заплащане на работниците си по света, което принуждава много от тях да работят допълнителни часове, за да оцеляват, съобщиха правозащитни организации, цитирани от Ройтерс и БТА.
Въз основа на интервюта с 62-ма души от шест доставчици на H&M в България, Турция, Индия и Камбоджа става известно, че нито един от работниците не получава заплата близо до т. нар. жизнен минимум, който да му позволява да покрива основните нужди на семейството си.
H&M трябва да вземе незабавно мерки, за да спре скандала с ниските заплати и нарушаването на правата на работниците, посочва Бетина Мюзиолек от обединението на профсъюзни и благотворителни организации CCC.
Компанията, която има над 4800 магазина в 69 страни, заяви, че не споделя вижданията на СCC за заплатите в нейните най-малко 600 фабрики с 930 000 шивачи.


29 422 фиша и 3044 акта написа КАТ за седмица
България отново е в топ 3 по инфлация в ЕС
Служители на Окръжен съд - Варна преминаха обучение по първа долекарска помощ
Как и кога можем да закупим осигурителен стаж за пенсия?
БДЖ продават 28 кв. м. от прилежащ терен към почивната си база на Кабакум
Кои може да станат целите на САЩ в Иран
Слок: Фундаментите са наред, наративът води пазарите
Напрежението между Uber и Waymo показва, че ерата на роботакситата вече е тук
Частният кредит и центровете за данни напомнят за кризата от 2008 г.
Khosla Ventures ще правят най-голямото набиране на средства в историята си
"Китайската Toyota" идва в България тази година
Dongfeng: До края на 2026 ще сме в Топ 5 в България
Поредният шедьовър на Maserati заминава за Тайван
Този Corvette е на 500 000 км и е с оригиналния си мотор
Lexus променя представите за релакс в автомобила
За гърците почивката в Гърция става скъпа, отиват в Испания и Италия
Скандално: БФС приклекна на Лудогорец и му спести 200 000 евро
Двойка запали дома си по време на скандал, а петте им деца били вътре
Дедпул се завръща с още един филм
В кадър: Протест до авиобаза "Безмер" срещу US самолетите
преди 7 години "Компанията, която има над 4800 магазина в 69 страни, заяви, че не споделя вижданията на СCC за заплатите в нейните най-малко 600 фабрики с 930 000 шивачи. "сега ми е интересно дали потребителите в България ще намалят покупките си от тази верига в знак на протест и солидарност...Това беше реторичен въпрос... сега просто чакат следващата промоция :)))както е казал един мъдрец "ако чакаме промяната, ще има доста да почакаме" отговор Сигнализирай за неуместен коментар