Британският милиардер Ричард Брансън заяви, че компанията му Virgin Group ще замрази преговорите с Държавния инвестиционен фонд на Саудитска Арабия за планирана инвестиция на стойност 1 млрд. долара в космическите начинания на компанията заради изчезването на саудитския журналист Джамал Кашоги, предава Ройтерс.
„Ако се окаже вярно, случилото се в Турция около изчезването на журналиста Джамал Кашоги явно ще промени възможностите на всички нас на Запад да правим бизнес със саудитското правителство“, заяви Брансън в комюнике.
Той допълни, че ще замрази управлението си на два туристически проекта в Саудитска Арабия около Червено море заради изчезването на Кашоги. Държавният инвестиционен фонд на Саудитска Арабия не е отговорил на молбата на Ройтерс за коментар.
Натискът върху Саудитска Арабия се засили от 2 октомври насам след изчезването на Кашоги, който е изявен критик на политиката на страната и журналист на Washington Post.
Миналата година Държавният инвестиционен фонд на Саудитска Арабия съобщи, че планира да инвестира около един милиард долара в космическата компания на Брансън Virigin Galactic, The Spaceship Company и Virgin Orbit.
„Поискахме повече информация от властите в Саудитска Арабия и да разяснят позицията си относно господин Кашоги“, заяви Брансън в четвъртък.
Американският президент Доналд Тръмп заяви от своя страна, че САЩ са изпратили следователи, които да помогнат на Турция в разследването на изчезването на журналиста. Те работят и с властите в Саудитска Арабия.
Междувременно агенция Bloomberg съобщи, че се е оттеглила от инвестиционна конференция в Саудитска Арабия в края на месеца, като последва примера на други медийни компании, които също промениха плановете си за участие след изчезването на Кашоги.
„Bloomberg вече няма да бъде медиен партньор на Бъдещата инвестиционна инициатива. Както при всяко голямо събитие в региона планираме да отразяваме новините от регионалното си представителство“, каза говорител на Bloomberg News пред Ройтерс.


Как седеметажен строеж в „Баба Алино“ се оказа триетажна сграда в кадастъра?
Предвиждат задачи по история и философия в НВО по БЕЛ след 10. клас
3 ранени при удар по газов танкер, пътуващ към Украйна, в Черно море
Район "Одесос" във Варна с информация за започнал ремонт
Съдия блокира мегасделката на Paramount за Warner Bros.
САЩ удари същите цели в Иран, хутите заплашиха с блокада
Канада е готова за разговори след митата на Тръмп
Президентът Ортега заяви, че Никарагуа няма да провежда повече избори
Goldman: Brent може да надхвърли $120 при дълга блокада на Ормузкия проток
Mercedes-Maybach GLS - повече мощност и по-големи джанти
Бензиновото Peugeot 208 остава и след 2030 година
Mercedes съкращава работници и мести производство в чужбина
Cybertruck се разцепи на две в катастрофа с 10 коли
V6 на Maserati вече има 653 к.с. и не ползва бензин
Напрежението в НАТФИЗ расте
Йотова за US самолетите: Това не ни прави част от военните действия в Иран
Скандалът в Украйна: Ще се стигне ли въобще до оставка на Сирски?
Филипова сезира НАП за поскъпването на услугата “дялово разпределение“
преди 7 години сега е редно блюдолизците да почнат да защитатавт и СА, като борец срещу имериализма :):) примерно оня *** с диктаторския аватар и шведското име :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар