Индийският стартъп за онлайн търговия с хранителни стоки BigBasket е в напреднали преговори за продажба на мажоритарен дял за около 1 млрд. долара на конгломерата Tata Group, съобщава Ройтерс, позовавайки се публикация на Economic Times.
Базираната в Мумбай група, основана още през 1868 г., планира да реализира „супер приложение“, което да обвърже целия ѝ бизнес с потребителски стоки, за да се конкурира по-успешно с Amazon и Reliance Industries, които вече направиха големи залози в процъфтяващия онлайн пазар в Индия, съобщават няколко местни медии.
От своя страна BigBasket се конкурира с контролираната от Walmart Inc Flipkart и с услугата Fresh на Amazon, докато все повече потребители остават по домовете си и избират да пазаруват онлайн, докато продължава пандемията от COVID-19.
Китайският гигант в онлайн търговията Alibaba, който държи около 26% от акциите на BigBasket, се очаква да продаде целия си дял в компанията, съобщава Economic Times.
Отделна публикация във вестник Mint посочва, че Tata Group може да плати между 500 милиона и 700 милиона долара за контролния пакет в BigBasket. Вестникът по-рано заяви, че BigBasket иска да набере 200 милиона долара от нов кръг на финансиране, като води преговори с Tata Group.


Горещо време през деня, валежи и гръмотевици на места привечер
Стотици варненци остават без вода днес
Мачовете и спортът по ТВ днес (18 юли)
Виц на деня - 18 юли
Времето във Варна на 18 юли 2026
Алабар очаква пазар за $20 млрд между Дамаск и Латакия, част 2
Алабар очаква пазар за $20 млрд между Дамаск и Латакия, част 1
Смъртта на сенатор Греъм лишава Украйна от ключов съюзник
Регулацията на криптопазара не означава непременно допълнителни данъци
Palantir: AI ще промени войните
Най-честата повреда, дължаща се на нискокачествен бензин
Вижте по какъв мост карат в Гърция
Трябва ли да гасим мотора в жегите, ако вентилаторът все още работи?
Офанзивата на Peugeot започва с тази кола
Скритата функция на вратата, за която почти никой не знае
Бащата на Ямал не може да подкрепи сина си, страда от епилепсия
Поляците се обърнаха срещу украинците: 52% не искат украински бежанци
Грешки преди лягане, които съсипват съня ви
Демерджиев: Българската прокуратура понякога действа, понякога не действа
Нова украинска атака срещу Москва, 7 души загинаха в логистичен център