Страните от Европейския съюз (ЕС) не трябва да се поддават на изкушението да заемат прекалено твърда позиция в преговорите с Великобритания за нейното напускане на съюза, заяви външният министър на Германия Зигмар Габриел, цитиран от AP.
В рамките на Мюнхенската конференция по сигурността Габриел, който е и вицеканцлер на Германия, обясни, че много съжалява за решението на британците да излязат от ЕС, но решението им трябва да бъде уважено.
"Трябва да устоим на изкушението да се отнесем към Великобритания прекалено строго, не толкова от съжаление, а заради собствения ни интерес. Великобритания ни е нужна, например, като партньор в политиката по сигурността, а съм убеден и че Великобритания се нуждае от нас", коментира още той.
На референдума, който се проведе през юни миналата година, мнозинството от избирателите от Обединеното кралство решиха, че искат страната им да напусне ЕС.
Британският премиер Тереза Мей планира до края на март тази година да задейства процеса на преговорите за условията на тази раздяла.
/БТА/


Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Знаци, че той не ви харесва
Според първите екзитполове Чиприан Чуку ще е кмет на Букурещ
4 типа мъже, на които не може да вярвате
преди 8 години Обикновено външните министри показват първи промяната на вятъра...и тоя не е изключение. отговор Сигнализирай за неуместен коментар