Най-големият производител на автомобили в света - Toyota Motor Corp., размразява проектите си за изграждане на заводи в Мексико и Китай, предаде Ройтерс. Информация за плановете на компанията изтече още вчера от анонимни източници.
След определянето на новата глобална архитектура на Toyota (TNGA) първият завод на компанията, който ще работи по новите спецификации, ще бъде в Гуанахуато в Мексико.
Първоначалните инвестиции по проекта ще бъдат с около 40% по-малко от предвижданите пред 2008 г. и ще възлизат на 1 млрд. долара. Заводът, който ще бъде компактен и няма да има висящи транспортьори, характерни за автомобилните заводи, ще се превърне в пример за останалите заводи. В същото време с построяването му компанията ще създаде 2000 нови работни места.
За да повиши ефективността в региона, Toyota възнамерява да премести и част от производството на модела Corolla от Онтарио в Мисисипи. Заводът в Онтарио ще се фокусира върху по-висок клас среден размер автомобили заедно с фабриките в Кентъки и Индиана.
От друга страна, в Китай компанията ще инвестира около 440 млн. долара, за да добави ново съоръжение и трета линия в завода в Гуанджоу, Китай, обща собственост с автомобилната група Guangzhou. Линията, която ще бъде завършена до края на 2017 г., ще започне производство още тази година, ако това е необходимо.
Новата линия ще има производствен капацитет от около 100 000 автомобила на година и може да бъде разширена при нужда. Намеренията на Toyota са да направи вече съществуващите линии в Гуанджоу по-ефективни, включително чрез повече автоматизация на дейността. Нови работни места обаче няма да бъдат разкривани, тъй като излишната работна ръка ще бъде разпределяна по новата линия.


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Кейт Мидълтън впечатли с най-голямата си тиара досега
5 храни, които „събуждат“ женските хормони
Политическите кампании вече и в TikTok, манипулациите там са лесни
Индийска анимация: Путин и Моди се возят на мотор и крадат шапката на Тръмп ВИДЕО
Как да общуваме ефективно с партньора?