Пречиствателна станция за отпадни води беше открита днес в Пазарджик.
Тя е изградена със средства по програма ИСПА в размер на над 10,7 млн. евро по проект, управляван от Министерството на околната среда и водите (МОСВ), съобщиха от министерството.
Съоръжението ще обслужва 156 000 еквивалент жители.
До 2010 г. в страната трябва да бъдат изградени пречиствателни станции за отпадни води във всички
населени места с над 10 хиляди жители, заяви по време на откриването министърът на околната среда и водите Джевдет Чакъров.
За районите с население от 2000 до 10 000 жители срокът за строителство на пречиствателни съоръжения е 2014 г., посочи той.


Олег Невзоров се прибрал в България преди седмица, днес се срещна със собствениците във Forest club
Кикбокс сензацията Жулиен Риков е устремен към нова победа на SENSHI 32
РИОСВ-Варна не откри замърсяване след сигнали за петно във Варненския залив
Лоши новини за Германия: Шлотербек приключи с Мондиала
Иван Иванов отпадна още в първия кръг на квалификациите при дебютното си участие при мъжете на турнира по тенис „Уимбълдън"
Георги Дучев: Слуховете за кризата в летния туризъм са силно преувеличени
Връщането на Великобритания в ЕС би било безсмислено
Д. Иванов: Нужна е по-висока ефективност на разходите, а не вдигане на данъците
Новините в развитие
Новите Maserati GranTurismo, GranCabrio и Grecale
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Дилъри връщат пари, ако пробегът на електромобил е по-малък от обявения
Ferrari Enzo стана най-скъпата кола, продадена в интернет
Безпилотният Xiaomi YU7 GT се оказа по-бърз от Mercedes-Benz G55 AMG с шофьор
Renault промени из основи Megane
Спря водата в два района на Халкидики заради кражба на кабели
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Go Guide кани на "Exotic Soirée" под открито небе
В съзнание е австриецът, който пострада във Велики Преслав