IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Очаква ни седмица богата на макроданни и тримесечни отчети

16:15 | 09.04.04 г.
Автор - снимка
Създател
Очаква ни седмица богата на макроданни и тримесечни отчети
Идващата седмица ще бъде изключително наситена на макроикономически данни, като периодът съвпада и със стартирането на отчетния сезон и излизането на тримесечните резултати на много от компаниите компоненти на Dow Jones.

Във вторник инвеститорите ще следят излизането на изключително важните резултати за продажбите на дребно за първото тримесечие, като заедно с това ще очакват и резултатите на компонента на Dow Jones - Johnson & Johnson, които ще станат известни преди отварянето на пазара.

След затварянето на пазара във вторник ще излязат резултатите на най-големия производител на чипове в света Intel, който също е компонент на американския индустриален индекс. Очаква се финансовите резултати на Intel, и прогнозите на компанията за следващото тримесечие да окажат значително влияние върху акциите на технологичните компании и на тези от чипсектора.

В сряда интерес за инвеститорите ще представлява изнасянето на индекса на производствените цени, както и изнасянето на резултатите от Aрple преди отварянето на пазара и Texas Instruments и Advanced Micro Devices след затварянето.

В четвъртък излизат седмичните молби за помощи за безработица, а при компаниите очтета си ще изнесат Citigroup и IBM от компонентите на Dow преди отварянето на пазара. От компаниите от технологичния индекс Nasdaq интерес ще представлява изнасянето на отчетите на ЕМС, PMC-Sierra, Siebel Systems и Sun Microsystems.

Петъчният ден също ще бъде наситен на макроданни и резултати. По-важните от тях са показателят за начално жилищно строителство за март, както и индустриалната продукция също за март. От компаниите интерес ще представляват резултатите на най-големия производител на телефони в света Nokia, които направиха предупреждение през изминалата седмица. В тази насока инвеститорите ще следят с по-голям интерес очакванията на компанията за приходите и печалбата за следващото тримесечие.

Теодор Минчев
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 02:52 | 06.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още