През март 2020 г. няма да има готовност за внедряване на тол системата у нас. Това мнение изрази Димитър Димитров, от Камарата на автомобилните превозвачи в България, в предаването „В развитие“ по Bloomberg TV Bulgaria.
Според Димитров има необходимост от свиване на обхвата на системата и покриване единствено на магистралите и пътищата I клас, които са част от международни коридори. „Такъв е и европейският пример“, отбеляза той.
„Всички държави в Европа започват да въвеждат тол системата с доста по-малък обхват. 6 хил. км, които за момента е предвидено да се обхванат у нас, са около 20% от републиканската пътна мрежа“.
Гостът посочи, че системата би трябвало да бъде въведена за всички превозни средства, като е нормално това да се случи поетапно.
„Съседните на България страни, с изключение на Унгария, имат тол система, но тя е валидна за всички – и леки, и тежкотоварни автомобили“.
Повече по темата можете да научите в сайта на Bloomberg TV Bulgaria.


Варна посреща Националната младежка конференция за бъдещето на младежкия сектор в България
Черно море триумфира на международен турнир
Забелязаните мазутни отлагания по крайбрежието не са в резултат на скорошен нефтен разлив
Голям район във Варна без вода днес
Роби открива националното си турне тази вечер във Варна
Малките инвеститори трябва да внимават с ливъридж ETF-те върху единични акции
Goldman очаква $80 в края на годината, част 1
Goldman очаква $80 в края на годината, част 2
Две земетресения с магнитуд над 7 удариха Венецуела
Oklo: Имаме нужда от много ядрени реактори
Винетките поскъпват с 30 % от 1 август
Масов агрегат поставя под въпрос надеждността на Toyota
BYD променя стратегията си – отказа се от завод в Турция
Японски марки признаха за лошо качество на американските си коли
Най-добрите употребявани коли за по-малко от средна заплата
Нов скандал с РСМ: България застрашила сигурността на Християн Мицкоски и семейството му?
Цигарите поскъпват от август тази година, след това и от март догодина
Реаниматори обсъждат дали да прехвърлят пострадалата на АМ "Тракия" от Ямбол в Пловдив
МВнР: Няма пострадали българи при земетресенията във Венецуела
преди 6 години Спрете да отлагате и протаквате... отговор Сигнализирай за неуместен коментар