„Телелинк Бизнес Сървисис Груп“ АД планира да разпредели дивидент на акционерите в размер на 0,82 лева на акция бруто. Това се вижда от покана за свикване на извънредно общо събрание на акционерите, свикано за 14 септември в централата на дружеството. Поканата е публикувана в сайта x3news.com.
Общата сума на дивидента е 10,25 млн. лева, от които 677 786,42 лева са от печалбата на дружеството за 2020 г., а останалите – от печалбата за първата половина на годината.
Право да получат шестмесечен дивидент имат лицата, вписани в регистрите на Централния депозитар като такива с право на дивидент към 14-тия ден след датата на общото събрание, посочва се в поканата.
На общото събрание акционерите ще гласуват и отчета за шестмесечието на „Телелинк Бизнес Сървисис Груп“, ще изберат одитор за 2021 г., като се предлага компанията „Ърнст енд Янг“ ООД, както и сключване на договор за заем между дружеството и „Телелинк Бизнес Сървисис“ ЕАД.
Предвидено е и обсъждане и гласуване на промени в политиката за възнагражденията на членовете на Надзорния и Управителния съвет, както и схема за възнаграждения въз основа на акции на компанията на членовете на Надзорния и Управителния съвет.
Схемата предвижда максималният брой на акциите, предмет на възнаграждението, да достига 15 хил., или 0,12% от всички акции в капитала на дружеството, които се предоставят изцяло или частично в зависимост от удовлетворяването на няколко условия.
Една трета от акциите ще се отпуска при непрекъсната заетост от три последователни години. Другите акции ще се отпускат при изпълнение на определени критерии за дългосрочно представяне, свързани с целевите резултати на групата.
Свързани компании:


Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Знаци, че той не ви харесва
Според първите екзитполове Чиприан Чуку ще е кмет на Букурещ
4 типа мъже, на които не може да вярвате