Участниците в срещата на върха на Г-20 ще поискат в заключителната декларация да бъде включено създаването на списък с данъчни убежища и наказателни мерки срещу тях, заяви френският министър на икономиката и финансите Мишел Сапен, цитиран от Франс прес.
По думите му това се случва за първи път, тъй като в документа ще има "елементи", които никога не са били споменавани от държавните и правителствени ръководители на Г-20 за "конкретна, ефективна борба" срещу данъчните измами и данъчната оптимизация. Той уточни, че "черният списък" с данъчни убежища трябва да бъде изготвен до юли 2017 година, едновременно със съответните наказателни мерки.
Мишел Сапен изтъкна, че има съвпадение на анализите, правени от участниците в срещата на върха за съществуването на растеж, който обаче е слаб, и че трябва да се направи всичко възможно той да бъде устойчив, по-силен и по-качествен.
Има и съвпадение за необходимостта от инвестиции в нови технологии, цифровизацията и борбата с глобалното затопляне, допълни френският министър.
Пред участниците във форума японският премиер Шиндзо Абе заяви, че опасността от спад на световната икономика се засилва, съобщи японски правителствен източник, цитиран от Ройтерс.
Групата на двайсетте водещи и нововъзникващи икономики смята, че е добре подготвена за евентуален отрицателен ефект от решението на Великобритания да напусне Европейския съюз и други неясноти в глобален аспект. Това гласи проектодокумент за заключителна декларация от приключващата днес двудневна среща на върха на Г-20 в Китай, цитиран от ДПА.
/БТА/


Варненски полицаи с трето място на турнир по стрелба
Убийство потресе Перник
2 години и 8 месеца затвор за варненка, държала три вида наркотици
ВМС прие тържествено новия патрулен кораб "Храбри" във Варна
Докато Лондон отново поглежда към Европа, щетите от Брекзит се оказаха двойни
BofA: Важно е да имаш достъп до пазари, без да променяш продукта
BofA: Фед като институция трябва да е независим
BofA: Фед ще намали лихвите до около 3%
Тръмп: Сделката между Netflix и Warner може да бъде антитръстов проблем
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Къде е най-вероятно да ви излъже таксиметров шофьор
10 коли, които бяха близко до съвършенството
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Задържаха кримка за смъртта на 61-годишен мъж в Перник
Биляна Якова към Благомир Коцев: Безкрупулен лъжец си
Шофьор загина след удар в дърво на пътя София - Варна
Д-р Симидчиев: Младите хора да отидат да гласуват, ако се стигне до избори
Трус от 4,9 по Рихтер край Анталия, Югозападна Турция
преди 9 години "...създаването на списък с данъчни убежища и наказателни мерки срещу тях."Това ще е същият фарс като борбата срещу наркотиците. отговор Сигнализирай за неуместен коментар