Deutsche Bank няма да има нужда от увеличение на капитала в обозримото бъдеще, заяви Джон Краян, изпълнителнен директор на най-голяма търговска банка в Германия, цитиран от Ройтерс
„Вярвам, че можем да увеличим нашия капитал по органичен начин, което за съжаление на успяхме да направим в продължение на много години“, казва Краян в интервю за германското списание Spiegel.
Банката трябва да генерира средно до 2,5 милиарда евро допълнителен капитал, за да отговори на регулаторните изисквания и според изпълнителния директор това не би трябвало да е проблем.
При резултатите си за първото тримесечие Deutsche Bank обяви, че има за цел да поддържа 11% основен капитал от първи ред (core Tier 1 equity ratio) в края на тази година. А до края на 2019 г. трябва да е достигнала изискуемото ниво от 12,25%.
Акциите на Deutsche Bank пострадаха след референдума във Великобритания на 23 юни, но според Краян банката е по-добре позиционирана от американските си конкуренти, които вероятно ще трябва да основат нови дъщерни дружества извън Обединеното кралство, за продължат да ползват привилегиите на единния пазар.
„Що се отнася до Deutsche Bank, промяната ще е малка“, казва Краян.
Той разкритикува Европейската централна банка за политиката й на ниски лихвени проценти, която според него има обратен ефект и не създава желаните стимули. „Ако банките отчитат загуби по депозитите си, трябва да компенсират с по-високи лихви по корпоративните кредити, където това е възможно“, посочва той.
Краян отрече твърденията, че Deutsche Bank планира да продаде бизнеса си за управление на активи.


Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
От 2600% печалба до 86% унищожение: най-горещата крипто сделка се срина
Търговците на облигации не се поддават на по-ниските лихви на Фед
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Израел обяви нова граница между страната и Ивицата Газа
Деветима от Реал загубиха от Селта на Бернабеу
Тристранката обсъжда днес новия вариант на Бюджет 2026
4,3 по Рихтер разлюля Западна Турция
преди 9 години През месец март 2013 г. се оказа, че банката с най-голям дериватен дълг не се намира в САЩ, а в сърцето на Европа, по-точно във Франкфурт, и се нарича Deutsche Bank. Става дума за 55,6 трилиона евро (преизчислено дава 72,8 трилиона долара)!!От изказването на Краян става ясно, че той няма намерение да редуцира токсичните активи привеждайки ги в съответствие с изискванията на Базелския комитет, защото ако това се случи краят на банката е предизвестен!Тэова би било началото на края на еврото отговор Сигнализирай за неуместен коментар