Жалба на „Монтюпе“ ЕООД срещу заповед на РИОСВ – Русе от ноември 2016 г. за частично блокиране на производството е отхвърлена от министъра на околната среда и водите Ивелина Василева, съобщи екоминистерството.
Тогава екоинспекцията спря експлоатацията на част от инсталацията за каруселно леене на алуминий в завода за производство на алуминиеви автомобилни детайли и части на компанията.
Министърът е потвърдила като правилна и законосъобразна заповедта от ноември 2016 г. на директора на РИОСВ в Русе.
В съобщението се казва, че до принудителната административна мярка се стигна след десетки оплаквания за неприятни миризми от граждани на Русе и проверки на РИОСВ.
Установени бяха отделяне на емисии в производствените халета, необхванати от локалните аспирационни системи, неорганизирано изпускане на емисии в атмосферния въздух и разпространението на миризми извън границите на производствената площадка, казва МОСВ.
На 16 ноември 2016 г. експерти на РИОСВ – Русе съвместно с представители на областната администрация налагат принудителната административна мярка на „Монтюпе“ ЕООД и пломбират инсталации за каруселно леене на алуминий.
Операторът е изпълнил втората разпоредителна част от заповедта, поставяйки плътна преграда между производствените халета.
Наложената принудителна мярка е в сила до привеждане дейността на дружеството в съответствие с условията в комплексното разрешително, свързани с пълното обхващане на емисиите в работните помещения, с цел ограничаване на неорганизираните емисии и разпространението на интензивно миришещи вещества извън площадката, казват от МОСВ.
Припомняме, че заради емисиите заводът беше глобен с 500 хил. лв.
От предприятието обаче категорично отрекоха да замърсяват въздуха в Русе и заявиха, че в града има 60 производствени предприятия с общо 220 комина.


Четири български победи и шест нокаута белязаха SENSHI 29
Арестуваха двама заради 30 литра ракия в Добрич
Ексклузивен бонус код и топ милиардерите в гейм индустрията
Тръмп: Зеленски не е готов да подпише мирното ни предложение
Българската велоиндустрия: Между китайската зависимост и електрическото бъдеще
Високият акциз на цигарите е от полза за здравето, семейния бюджет и икономиката
Тръмп е разочарован от реакцията на Зеленски към плана Белият дом за мир
Афишът на Уолстрийт: „BATMMAAN се завръща“ vs. „Великолепната седморка“
Тайландски удари с F-16 разклащат мирния план на Тръмп в Камбоджа
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Как да използваме Google Maps без интернет
Росен Петров с още 90 истории от българското минало в новата си книга
Самолет се “подхлъзна” и излезе от пътеката за рулиране в Истанбул ВИДЕО
Каскада или катастрофа: Кола се завря под джип, повдигна го ВИДЕО
Четири български победи и шест нокаута белязаха SENSHI 29