Акциите на Netflix достигнаха най-високата си стойност от месец май тази година, след като се появиха спекулации, че онлайн видео услугата може да стане мишена за придобиване. Всичко това се случва само две седмици преди компанията да обяви своите резултати за тримесечието, пише Bloomberg.
Акциите на най-голямата платена онлайн телевизионна мрежа поскъпнаха с 4,9% до 103,39 долара за брой в Ню Йорк. Това е най-високата им цена от 31 май насам. От началото на годината до 30 септември книжата загубиха 14% от стойността си.
Слуховете сочат, че става дума за потенциално придобиване на Netflix от Walt Disney, твърди анализаторът Тони Уибъл от Drexel Hamilton, който препоръчва покупката на акции на компанията.
Базираната в Лос Гатос, Калифорния, Netflix отказва да коментира въпроса.
„Виждаме появата на слухове за придобиване, но Netflix не е показала, че иска да бъде придобита“, коментира Уибъл.
Инвеститорите ще следят внимателно признаците за по-нататъшно забавяне на растежа на броя на абонатите на услугата след слабото второ тримесечие.
Компанията пусна най-новия си сериал „Люк Кейдж“ в петък. Той е от подразделението на Disney – Marvel, което е един от големите доставчици на съдържание за Netflix.


2 години и 8 месеца затвор за варненка, държала три вида наркотици
ВМС прие тържествено новия патрулен кораб "Храбри" във Варна
Евакуираните моряци от танкера „Кайрос” са предадени на Гранична полиция във Варна
Ватерполният „Комодор” с победа и минимална загуба в столицата
Ново гранично напрежение заплашва мира Тайла
ООН търси 33 млрд. долара за хуманитарни мисии на фона на свито финансиране
Китайски изтребители прихванаха японски край Окинава
Зеленски е в Лондон за мирните преговори
Rheinmetall очаква високо търсене в следващите 10-15г, част 2
10 коли, които бяха близко до съвършенството
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Аналена Бербок: Украйна не трябва да отстъпва територия
Българите искат по-активен живот, но не се движат достатъчно
Шофьор почина в кабината на камиона си на ГКПП „Капитан Андреево“
Как да разпознаем новини, генерирани с изкуствен интелект?
Министър Атанас Запрянов посрещна новия патрулен кораб “Храбри” СНИМКИ