IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

AES ще гради сама ТЕЦ “Марица-изток 1”

00:07 | 17.12.03 г.
Автор - снимка
Създател
AES ще гради сама ТЕЦ “Марица-изток 1”
Американската енергийна компания AES потвърждава ангажимента си към проекта за изграждане на нова 630-мегаватова мощност на площадката на ТЕЦ "Марица-изток 1". Това заяви Питър Барет, изпълнителен директор на проекта.

Според анализ на консултантите от "Голдман Сакс" през последната година е настъпило значително подобрение на финансовата мощ на компанията. Към 30 юли наличните кешови ресурси в баланса са $1,7 млрд. при $780 млн. в края на 2002 г.

Проектът "Марица-изток 1" предвижда пряка инвестиция от $850 млн. Благодарение на нея България ще запази позицията си на най-големия износител на електроенергия в региона дори и след закриването на III и IV блок на АЕЦ "Козлодуй".
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 23:07 | 31.08.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още