IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Заради ЕС няма да строим ТЕЦ "Марица-изток" 1

08:24 | 21.04.04 г.
Автор - снимка
Създател
Заради ЕС няма да строим ТЕЦ "Марица-изток" 1
Директива на Европейския съюз за ограничаване на определени замърсители на въздуха от големи горивни инсталации може да се окаже препъникамък за изграждането на заместваща мощност на територията на някогашната ТЕЦ "Марица -изток-1", каза в Стара Загора Христо Христов, изпълнителен директор на Института по енергетика.

Според него избраната от инвеститорите технология не може да осигури вече договорените от България екопоказатели.

След 2007 г. ще трябва да затворим 2 716 мегавата мощности на местни горива. Спирането на проекта за заместваща мощност пък ще се отрази изключително негативно върху мините.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 05:55 | 08.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още