ТЕЦ „Бобов дол“ е подновил доставките от рудник „Миньор“, съобщи управителят на централата Владимир Владимиров, цитиран от БТА.
Двете страни са подписали анекс, съгласно който ТЕЦ „Бобов дол“ се задължава да изкупи до 15 февруари договореното за миналата година количество въглища. За същия период рудник „Миньор“ трябва да достави 5008 т условно гориво.
От лятото на миналата година централата намали изкупуваните количества от рудника и въгледобивното предприятие бе пред ликвидация. С пускането на втори блок на централата потребностите от въглища се увеличиха, обясниха от ръководството на ТЕЦ „Бобов дол“.
В момента централата работи с три блока и консумира ежедневно 15 000 т въглища.


Нестеров стигна четвъртфинал в Пловдив
Палмите в центъра на Варна са сред най-студоустойчивите растения в света
Страхотно! Волейболните национали удариха световния шампион Италия
Гълъб Донев: Приходите отдавна са изостанали спрямо разходите
Затварят училища и туристически обекти заради рекордните жеги в Европа
Роботакситата вече са реалност - кои са лидерите в сектора
Покачване на данъчната тежест при имотите ще отсее спекулантите от пазара
Рекордно ниво на износ на електромобили от Китай
България има условия за гигаватови AI центрове за данни
Ifo: Възстановяването на Германия ще отнеме време, част 1
Стар Blazer срещу Blazer EV или как се разви безопасността за 30 години
Защо на някои кръгови има светофар
Шеф във Ferrari напусна след дебюта на Luce
Банан на колела е най-спираната за проверка кола
Над милион км без сериозни повреди - този път с MINI Cooper
Две деца от школата на Славия са загинали на "Тракия", отивали на турнир
Спукана гума вероятно е причина за тежката катастрофа на АМ "Тракия"
Доц. д-р Весела Карамишева: Добрата хидратация е част от грижата за спокойна бременност
От мобилни джунгли до пердета пред прозорците: как холандците се опитват да се справят с жегата?
Моника Златева от CT Interactive с признание на WEBIT Changemakers