Анкара няма намерение да ограничи военната си операция само в района на сирийския град Африн и в случай на заплаха за сигурността си ще се бори срещу тероризма в Манбидж, на изток от река Ефрат, както и в иракските райони Синджар и Кандил, заяви днес турският външен министър Мевлют Чавушоглу, предаде БТА.
Неговите думи потвърждават коментар на президента Реджеп Тайип Ердоган, който заяви по-рано днес, че операция "Маслинова клонка" ще продължи, докато постигне своите цели, допълва турското издание Hurriyet.
"Ние ще прочистим Манбидж от терористите, както обещахме преди. Нашата битка ще продължи докато не остане нито един терорист до границата ни с Ирак", каза Ердоган на среща в Партията на справедливостта и развитието.
Турският президент беше категоричен, че страната му само се "бори срещу тероризма в Африн, а не окупира Сирия".
Турското издание отбелязва още, че в Манджиб има база на американски военни, след като градът беше освободен от Ислямска държава. Преди дни Анкара поиска от САЩ да спре подкрепата си за сирийските бунтовници, защото рискува да се конфронтира с турските военни, допълва Ройтерс.
Манбидж се намира на 100 километра източно от Африн.
Анадолската агенция пък предаде, че туркмените в иракския град Киркук са готови да се включат в операцията на Анкара.


Трагедия край София: 17-годишен падна с кола в язовир и се дави
Украйна посочи най-проблематичният въпрос от преговорите за мир
Силно земетресение в Турция
Варненски полицаи с трето място на турнир по стрелба
Убийство потресе Перник
Шнабел от ЕЦБ каза, че е съгласна със залозите за повишение
IndiGo отмени планове заради закъсняло изпълнение на правилата
Полша обмисля нов LNG терминал, за да оформи газовите потоци в Европа след Русия
Стармър посреща Зеленски в „решаващ“ момент за преговорите за Украйна
Докато Лондон отново поглежда към Европа, щетите от Брекзит се оказаха по-големи
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Къде е най-вероятно да ви излъже таксиметров шофьор
10 коли, които бяха близко до съвършенството
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Вицепремиерът Дончев: Социалните партньори подкрепиха бюджета
България поиска разяснение от Турция за навлизането на KAIROS в наши води
Теменужка Петкова: Бюджет’26 ще даде възможност да влезем достойно в еврозоната
Стрелба в норвежки мол, полицията задържа заподозрян
преди 7 години Турция се стреми да предотврати неизбежното а то е създаване на независимаКюрдска държава.В тези си опити неминуемо ще се сблъска челно с американ-ците ,което ще пренесе войната в самата Турция. отговор Сигнализирай за неуместен коментар