Иванка Багдатова-Мизова и Гея Георгиева са новите заместник-директори на Държавен фонд „Земеделие“. Решението е взето днес на редовно заседание на Управителния съвет на Фонда. От поста зам.-директор е освободена Лозана Василева с ресори "Селскостопански пазарни механизми", "Технически инспекторат" и "Държавни помощи", информират от Фонда.
Иванка Багдатова-Мизова работи от 2003 г. във Фонда на различни позиции. Била е и зам.-изпълнителен директор. Тя поема ресорите на Лозана Василева.
Гея Георгиева се е занимавала с управлението на европроекти. Завършила е УНСС и е защитила магистратура по бизнес администрация в Загреб. Тя ще отговаря за ресорите „Директни плащания на площ” и „Информационни технологии”.
Доскоро за тези ресори отговаряше Живко Живков, който стана изпълнителен директор на Фонда, след като служебният агроминистър поиска оставката на Румен Порожанов.
***
Можете да се включите в организирания от Клуб Инвестор дебат Предизвикателствата пред земеделците през 2017 г. на 14 март 2017 г. от 13 ч. в бизнес център Capital Fort в София (бул. "Цариградско шосе" 90).


ВМС прие тържествено новия патрулен кораб "Храбри" във Варна
Евакуираните моряци от танкера „Кайрос” са предадени на Гранична полиция във Варна
Ватерполният „Комодор” с победа и минимална загуба в столицата
Четири български победи и шест нокаута белязаха SENSHI 29
Ново гранично напрежение заплашва мира Тайла
ООН търси 33 млрд. долара за хуманитарни мисии на фона на свито финансиране
Китайски изтребители прихванаха японски край Окинава
Зеленски е в Лондон за мирните преговори
Rheinmetall очаква високо търсене в следващите 10-15г, част 2
10 коли, които бяха близко до съвършенството
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Шофьор почина в кабината на камиона си на ГКПП „Капитан Андреево“
Как да разпознаем новини, генерирани с изкуствен интелект?
Министър Атанас Запрянов посрещна новия патрулен кораб “Храбри” СНИМКИ
Арас-Текстил – традиция, отговорност и иновации в България