Комисията за финансов надзор (КФН) е взела решение да не издава забрана за публикуване на коригирано търгово предложение от „Барек Овърсийз Лимитид” АД за закупуване на акции на „Дружба стъкларски заводи” АД от останалите акционери на дружеството.
В средата на март Комисията издаде временна забрана за търговото предложение на кипърската дружество.
Investor.bg писа за отправеното търгово предложение в началото на февруари. От съобщение, разпространено тогава чрез БФБ – София, стана ясно, че кипърското дружество възнамерява да поиска отписване на компанията от регистъра на публичните дружества.
Обект на търговото предложение са 405 652 броя обикновени, поименни, безналични акции с право на глас, представляващи 0,76% от капитала на производителя на стъкло.
Предложената цена по търговото предложение е в размер на 3,70 лева за една акция. Инвестиционният посредник, който води процедурата, е „Балканска консултантска компания".
От началото на годината акциите на Дружба стъкларски заводи поевтиняват с 13,74%, а през последните 12 месеца цената на книжата се увеличава с близо 39%. Пазарната капитализация е 297,284 млн. лв.
Свързани компании:


Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Знаци, че той не ви харесва
Според първите екзитполове Чиприан Чуку ще е кмет на Букурещ
4 типа мъже, на които не може да вярвате
преди 8 години *** *** при последни цени около 5-6 лева търговото е на много по - ниска цена. Ами как искате някой да инвестира на умрялта ни борса като всички хубави компании ги махат евтино с търгово. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години на коригираното търгово не е ли по-висока цената от първоначалното? отговор Сигнализирай за неуместен коментар