Sony Pictures Entertainment сключи съдебно споразумение с девет свои бивши служители. Те подадоха съдебен иск срещу компанията с твърдения, че личните им данни са били откраднати по време на хакерската атака през 2014 г., свързана с излизането на комедията “Интервюто” в Северна Корея, предава Ройтерс.
Ищците имат срок до 19 октомври да представят искане за предварително одобрение на предложеното споразумение. Все още не са известни допълнителни подробности по случая.
Sony Pictures отказва да коментира споразумението.
Новината беше обявена първо от холивудския новинарски сайт deadline.com.
През юни американски съдия отхвърли искането на Sony Pictures, подразделение на Sony Corp., за прекратяване на делото.
Бившите служители на компанията твърдят, че небрежността на Sony е позволила хакерската атака и е довела до икономически вреди и до голям риск от кражба на лични данни.
Хакерският удар беше извършен през ноември. Тогава бяха унищожени огромни количества от данни и бяха разкрити имейли на представители на компанията. Освен това се появиха данни за служителите на фирмата и пиратски копия на новите филми на студиото.


Студентите в България отбелязват своя празник
Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
От 2600% печалба до 86% унищожение: най-горещата крипто сделка се срина
Търговците на облигации не се поддават на по-ниските лихви на Фед
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Repsol направи розово гориво за всички автомобили
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Миланската „Ла Скала“ откри сезона с руска опера
Израел обяви нова граница между страната и Ивицата Газа
Деветима от Реал загубиха от Селта на Бернабеу
Тристранката обсъжда днес новия вариант на Бюджет 2026
4,3 по Рихтер разлюля Западна Турция