IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Подписваме меморандум за регионален енергиен пазар

11:33 | 05.12.03 г.
Автор - снимка
Създател
Подписваме меморандум за регионален енергиен пазар
Меморандум за разбирателство за създаване на регионален енергиен пазар в Югоизточна Европа, ще бъде подписан в понеделник в Атина, съобщи пресцентърът на Министерството на енергетиката и енергийните ресурси.

Министър Милко Ковачев ще участва в Атинския форум заедно с колегите си от Албания, Босна и Херцеговина, Хърватия, Румъния, Турция, Сърбия и Черна гора, Македония, Косово, Италия и Гърция.

Това е втората стъпка към създаване на общ енергиен пазар в Югоизточна Европа. Процесът започна на 15 ноември 2002 г. на срещата на енергийните министри от Югоизточна Европа в Атина.

В първоначалния вариант меморандумът включваше само електроенергийния пазар. Сега към него се добавя и газовият сектор. Правно обвързващ документ ще бъде подписан през следващата година.

Предлаганата промяна на текстовете на Меморандума за регионален пазар на електрическа енергия и природен газ поставя пред държавите в региона изискване за постепенно приближаване към политиката и вътрешното законодателство на Европейски съюз.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 17:23 | 13.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още